PIONEER

Klasyczny wygląd, innowacyjne funkcje

Klasyczny wygląd, innowacyjne funkcje

Do oferty zestawów wieżowych firmy Pioneer dołączyły trzy nowe urządzenia z serii X-CM – modele X-CM56, X-CM56D i X-CM66D. Pozwalają one na przewodowe i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z wielu różnorodnych źródeł.

Nowe urządzenia Pioneera zostały wyposażone we wzmacniacz o mocy 2 × 15 W. Dobrej jakości brzmienie zapewniają znajdujące się w zestawie kolumny głośnikowe. W ich konstrukcji wykorzystano przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 94 mm i 50-milimetrowy tweeter. Kolumny głośnikowe można ustawić zarówno pionowo (zachowując klasyczną formę mikrosystemu audio) lub poziomo (aby wraz z jednostką centralną zestawu tworzyły jednolitą, spójną całość). To znacznie ułatwia postawienie wieży tam, gdzie dotychczas było to niemożliwe, np. na niskich półkach meblościanki.

Wszystkie nowe systemy audio Pioneera pozwalają na odtwarzanie muzyki z płyt CD. Wbudowane złącze USB umożliwia obsługę plików audio z przenośnych pamięci flash. Urządzenia mają też wbudowany tuner radiowy FM i pozwalają na strumieniowe odtwarzanie muzyki z urządzeń mobilnych (przez Bluetooth). Dzięki obsłudze profilów A2DP i AVRCP transmisja bezprzewodowa cechuje się bardzo dobrą jakością, a samo nawiązanie połączenia jest niezwykle łatwe dzięki technice NFC. Zestawy wieżowe pozwalają także na przewodową współpracę z innymi urządzeniami (za pośrednictwem wejścia audio Aux).

Modele X-CM56D i X-CM66D zostały dodatkowo wyposażone w tuner DAB+. Użytkownicy mogą dzięki temu odkrywać zalety cyfrowego radia pozbawionego zakłóceń i oferującego dodatkowe programy radiowe, które nie są dostępne w radiofonii analogowej na falach ultrakrótkich.

W najbardziej zaawansowanym modelu z nowej linii, czyli X-CM66D, oprócz powyższych właściwości zyskamy także dostęp do funkcji sieciowych: Spotify Connect i tysięcy stacji radiowych za pośrednictwem serwisu TuneIn. System audio X-CM66D można podłączyć do Internetu zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo (dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi).

Nowe systemy z serii X-CM, oprócz swojej wszechstronności, zachwycają także klasycznym wzornictwem. Drewniana obudowa doskonale pasuje do aktualnych trendów wnętrzarskich. Modele X-CM56 i X-CM56D dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych (czerwonej, zielonej, białej i czarnej), natomiast model X-CM66D sprzedawany jest w kolorze czarnym lub białym.

2016-12-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket