HIFIMAN

Hi-end do kieszeni

Hi-end do kieszeni

Linia hi-endowych odtwarzaczy osobistych firmy HiFiMan powiększyła się o nowy, kompaktowy model SuperMini. Jest to jedno z najmniejszych tego typu urządzeń na świecie. Wyznacza ono nowe standardy wśród sprzętu swojej kategorii.

Model SuperMini łączy w sobie prostotę i elegancję formy, dopracowane na przestrzeni lat brzmienie oraz niezbędną funkcjonalność. Jest to nie tylko niewielka, ale i niezwykle lekka konstrukcja. Ma grubość 8,5 mm i waży przy tym zaledwie 70 g. Front i obramowanie odtwarzacza zostały wykonane w technice CNC z jednego płata aluminium. Sercem odtwarzacza jest procesor działający na zasadzie znanej z modelu HM700 HiFiMana. Odtwarzacz wyposażono w wyświetlacz OLED, co gwarantuje głębszą czerń oraz szerokie kąty patrzenia.

Urządzenie funkcjonuje w oparciu o system operacyjny Taichi 2.0. Oprogramowanie to przez ponad 95 proc. czasu pracy działa w trybie „single thread”, czyli jednowątkowym, co pozwala na pełne wykorzystanie zasobów wyłącznie przez proces odtwarzania muzyki wraz z korekcją zniekształceń typu jitter. Skutkuje to bardzo mocnym ograniczeniem zniekształceń dźwięku. To m.in. właśnie dlatego HiFiMan zdecydował się rozwijać własny system operacyjny do przenośnych odtwarzaczy audio.

Model SuperMini obsługuje odtwarzanie takich formatów audio jak WAV, FLAC, AIFF, APE, MP3, OGG, AAC, WMA, ALAC, DSD (DSF, DFF). Umożliwia przetwarzanie sygnału audio z rozdzielczością do 24 bit i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Urządzenie umożliwia również odtwarzanie muzyki w trybie Gapless, czyli bez przerw między utworami (po aktualizacji oprogramowania, która ma pojawić się do końca roku).

Zintegrowana bateria umożliwia ok. 22 godz. odtwarzania muzyki w formacie DSD. Odtwarzacz obsługuje karty pamięci (do 256 GB), co pozwala na zmagazynowanie dużej liczby bardzo dobrej jakości plików muzycznych.

Model SuperMini ma dwa wyjścia słuchawkowe jack 3,5 mm – klasyczne (oznaczone jako Normal) i tzw. zbalansowane (oznaczone jako Balanced). Sekcja analogowa oparta została na 8 wzmacniaczach operacyjnych. Moc wyjściowa dla złącza zbalansowanego wynosi 320 mW (przy impedancji 32 Ω). Pozwala to na wysterowanie większości pełnowymiarowych słuchawek nausznych i wokółusznych. Całkowite zniekształcenia harmoniczne nie przekraczają poziomu 0,04 proc, a stosunek sygnału użytecznego do szumu wynosi aż 102 dB.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 2199 zł.

2016-10-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket