Depilacja - o czym warto pamiętać?

Depilacja -

Przed i w trakcie depilacji:

  • Dwa, trzy dni przed depilacją warto wykonać peeling – generalnie regularny masaż szczotką szorstką gąbką czy właśnie peeling bardzo dobrze wpływa na kondycję skóry. Co więcej, dzięki temu złuszczamy stary naskórek, zapobiegamy powstawaniu podrażnień i wrastaniu włosków. Niektórzy zalecają peeling przed samą depilacją – warto sprawdzić, która opcja jest wygodniejsza i czy skóra nie będzie przez to bardziej podrażniona.
  • Warto pamiętać też, że na to, czy kobieta odczuwa dyskomfort, wpływa np. cykl menstruacyjny, niewyspanie czy stres – jeśli depilować, to najlepiej, gdy jesteśmy odprężone.
  • Depilację lepiej wykonać dzień przed wielkim wyjściem, najlepiej wieczorem. Wyrywanie włosków może spowodować powstawanie podrażnień i zaczerwienień. To, jak długo będą się one utrzymywały, zależy już od indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że skóra potrzebuje 24 godzin na regenerację; jeśli w naszym wypadku jest inaczej i szybciej znikają, można spokojnie zrobić zabieg tego samego dnia.
  • Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, zaleca się ciepły prysznic bądź kąpiel. Ciepła woda oczyszcza i odpręża skórę, wyzwala endorfiny, które zmniejszą uczucie dyskomfortu, a także wpływa relaksująco. Korzystanie z depilatora pod prysznicem lub w wannie dodatkowo odpręża i umila cały zabieg.
  • Aby depilacja była delikatniejsza, można wcześniej nałożyć na skórę żel pod prysznic.
  • Korzystajmy z tego, co oferują producenci! Rękawice czy chusteczki chłodzące, a także nasadki masujące pobudzają nerwy, zapewniają komfortową depilację; używajmy nasadek napinających skórę lub złuszczających naskórek.
  • Podczas usuwania włosków z wrażliwych miejsc dobrze jest naciągać skórę, co zmniejsza uczucie dyskomfortu oraz sprawia, że skóra w delikatnych miejscach nie jest szarpana.
  • Depilację najlepiej zacząć od tych miejsc, które są odporne na ból, a potem przechodzić do tych bardziej wrażliwych.

A co po?

Tak zwany relaks i… nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie. Stosowanie odpowiednich balsamów do ciała czy oliwek nawilża skórę i poprawia jej wygląd. Koniecznie trzeba pamiętać też o systematycznym złuszczaniu naskórka. Regularny peeling jest podstawą i znacznie ułatwia samą depilację.

2016-11-20
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket