Do stylizacji - trymery

Do stylizacji -

Trymery to urządzenia, które głównie kojarzą się z przycinaniem męskiego zarostu lub usuwaniem włosków z trudno dostępnych miejsc. Osobną kategorią są produkty stworzone z myślą o kobietach, które idealnie sprawdzają się np. podczas stylizacji okolic bikini.

Dzięki trymerom kobiety mają możliwość wyboru i korzystania z własnej fantazji. Te niewielkie urządzenia pozwalają zachować równowagę między dwoma biegunami: całkowitą depilacją lub jej brakiem. To doskonałe rozwiązanie dla tych pań, które nie są miłośniczkami brazylijskiego bikini i dla tych, które wolą naturalność w bardziej nowoczesnej formie.

Trymer – dla kogo i dlaczego?

Na rynku są dostępne dwa typy urządzeń. Pierwszy służy do usuwania wąsików, włosków z nosa czy regulacji brwi, drugi do stylizacji okolic intymnych – i to właśnie tym produktom poświęcimy więcej uwagi. Trymery do bikini służą do przycinania włosków i pozwalają na stylizację – w tym wypadku panie ogranicza jedynie zbyt mała fantazja lub ewentualnie źle dobrane urządzenie. Dzięki trymerom można nadać dowolny kształt fryzurze intymnej, przycinając włoski na wybraną długość, a nawet goląc je tuż przy skórze. Jak to możliwe? Wszystko dzięki specjalnym nasadkom, które pozwalają nie tylko przycinać włoski, ale też nadać im ciekawy kształt, np. serca. Dużą zaletą tych urządzeń jest także poręczność. Doskonale sprawdzają się podczas wakacyjnych wyjazdów, a także wtedy, gdy czas jest na wagę złota. Ponadto pomagają zachować higienę osobistą, a dzięki materiałom wykonania i dodatkowym rozwiązaniom nie powodują podrażnień na skórze.

O budowie, poręczności i sposobie użycia

Najważniejszym elementem każdego trymera jest tzw. trymer precyzyjny, czyli głowica, która odpowiada za przycinanie, a właściwie już prawie golenie włosków. To właśnie na nią nakłada się nasadki, pozwalające zmieniać ich długość. Jeśli chcemy uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry, wystarczy korzystać z trymera precyzyjnego, który skraca je nawet do 0,2 mm! Ważne, aby ostrza urządzenia były wykonane z trwałego, ale też bezpiecznego dla skóry materiału. Dlatego producenci sięgają po stal nierdzewną, która stosowana jest też w golarkach czy trymerach do stylizacji męskiego zarostu. Trymer precyzyjny albo jest integralną częścią urządzenia, albo trzeba go nałożyć. Regulację długości włosa można ustawić samemu za pomocą specjalnych nakładek, ale o tym więcej za chwilę. W wypadku trymerów warto wybrać te modele, które pracują zarówno na sucho, jak i na mokro. Po pierwsze – ułatwia to korzystanie z urządzenia i zapewnia większy komfort, po drugie – pozwala na szybkie czyszczenie pod bieżącą wodą. Dobrym rozwiązaniem są także trymery bezprzewodowe, które można w każdej chwili naładować. Już na początku warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest wodoodporny i jak jest zasilany. Przy zakupie najlepiej przyjrzeć się także temu, jaki urządzenie ma kształt. Musi dobrze „leżeć w dłoni” i być poręczne – inaczej trudno będzie precyzyjnie wystylizować niektóre partie ciała, a o wygodę i komfort tu właśnie chodzi.

Nakładki „narzędziem” wyobraźni

Nakładki

To właśnie nakładki, nasadki, grzebienie odpowiadają za możliwości tych niewielkich urządzeń. Ich główne zadanie polega na regulacji długości włosków, a także nadawaniu kształtu fryzurze intymnej. Do wyboru mamy kilka rozwiązań i kilka typów końcówek – poniżej przedstawiamy najpopularniejsze.

 • Nasadka do precyzyjnej depilacji – czyli podstawa każdego trymera. Nasadka tego typu pozwala precyzyjnie wymodelować linie, a także maksymalnie skrócić włoski.
 • Regulowany grzebień trymujący – może mieć np. trzy ustawienia długości: 2, 4, 6 mm. Nasadkę nakłada się na trymer i ciągnąc ją w górę lub w dół, ustawia się długość przycinania.
 • Wymienne nasadki grzebieniowe – czyli standardowe rozwiązanie. Do większości urządzeń dołączane są nasadki, które przycinają włoski na określoną długość – najczęściej są to dwie końcówki. Warto zwrócić uwagę na ich rodzaj oraz długość, na jaką przecinają włoski. Dostępne są zestawy, np. 2 i 4 mm lub 5 i 8 mm.
 • Nasadka do kształtowania brwi – nie jest standardem. Umożliwia wyrównywanie długości brwi (np. 2 i 4 mm). Wystarczy założyć nasadkę grzebieniową na głowicę przycinającą, aby uzyskać precyzyjny i symetryczny efekt. Czasami w zestawie dołączana jest pęseta do precyzyjnego usuwania włosków.
 • Szczotka złuszczająca – końcówka tego typu już jakiś czas temu pojawiła się w depilatorach – w trymerach jest jeszcze rzadkością. Szczotka złuszczająca gwarantuje komfort golenia i pomaga zapobiegać wrastaniu włosów. Głowica obraca się łagodnie, usuwając martwe komórki i pozostawiając skórę jedwabiście gładką.
 • Nasadka zabezpieczająca – chroni trymer przed zniszczeniem i gwarantuje bezpieczne przechowywanie.

Warto pamiętać, że różne kwestie są różnie rozwiązywane w różnych modelach. Niektórzy producenci stosują jedną regulowaną nasadkę grzebieniową, inni wymienne nakładki, w niektórych trymer precyzyjny można zdjąć i zamontować głowicę innego typu, w niektórych jest on przymocowany na stałe. Dlatego też tak ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie parametry i właściwości ma interesujący nas model.

Wzory, wzorki, wzoreczki

Jak już wspominaliśmy, trymery służą nie tylko do przycinania włosków, ale też stylizacji fryzur intymnych. Nasadki czy grzebienie odpowiadają za zmianę długości włosków, a specjalne szablony pomagają wyczarować serce, trójkąt czy prostokąt. Po przycięciu wszystkich włosków na jedną długość wystarczy przyłożyć szablon do miejsca, które ma być modelowane, a następnie usunąć włoski wokoło za pomocą trymera precyzyjnego. Jeśli interesuje kogoś to rozwiązanie, warto wiedzieć, że w zależności od producenta dostępne są szablony, które można wyciąć, lub specjalne plastikowe nakładki.

Kilka wskazówek:

 • Jeśli przycinamy długie włosy lub robimy to po raz pierwszy, najlepiej jest zacząć od maksymalnej długości i stopniowo ją zmniejszać.
 • Naciąganie skóry w trakcie przycinania ułatwia trymowanie.
 • Jeśli w urządzeniu nagromadzi się dużo włosów, należy je wyłączyć, zdjąć nasadki i wypłukać pod wodą lub użyć szczoteczki.
 • Trymer czyścimy po każdym użyciu za pomocą szczoteczki.
 • Od czasu do czasu końcówki do depilacji można przepłukać w ciepłej, bieżącej wodzie. Można używać mydła, o ile nie zawiera ono cząstek i substancji ścierających.
 • Zalecane jest oliwienie tnących końcówek do depilacji kroplą oleju maszynowego dwa razy w roku lub po opłukaniu pod bieżącą wodą.

2016-11-20
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket