Robomow Kosi nagrody

Robomow

Robot koszący Robomow to dzieło twórców firmy Friendly Robotics, którzy mają 20-letnie doświadczenie w konstruowaniu tego typu urządzeń. Innowacyjne izraelskie rozwiązania zrewolucjonizowały świat, dzięki nim pielęgnacja trawnika nigdy nie była tak prosta. Technika Robomow została też doceniona na całym świecie.

Roboty Robomow są laureatami wielu konkursów i zwycięzcami licznych testów. Prestiżowy serwis BestStuff.com uznał model RS630 za najlepszy robot koszący dostępnym na rynku. W ostatnim czasie skuteczność, funkcjonalność i innowacyjność zostały potwierdzone m.in. przez Selbst – najpopularniejszy niemiecki serwis dla majsterkowiczów, który przyznał wysoką ocenę dyskretnemu i precyzyjnemu modelowi Robomow 306. Równie wysoko oceniony został przez szwedzkich dziennikarzy z serwisu Rad&Ron oraz duńskich z Forbrugerrådet Tænk model Robomow MS1000. Jego silnymi stronami są moc, wydajność, precyzja oraz dobra jakość wykonania. Dodatkowo produkty marki Robomow uzyskały uznanie popularnych serwisów internetowych, takich jak belgijski Test-Ankoop oraz szwedzki Bast-i-Test.

W przeprowadzonym pod auspicjami Consumer Research & Testing (ICRT) teście sprawdzonych zostało 14 modeli robotów koszących. Testujący wzięli pod uwagę kilkadziesiąt czynników i parametrów, które zostały pogrupowane w 6 głównych kategorii (możliwości koszące, manewrowość, instrukcja, poziom hałasu, bateria i pobór energii). Poszczególne oceny zostały ujęte skali 1–9. Ocena końcowa, która wyłoniła zwycięzcę, została naliczona według schematu: 50 proc. wyniku to możliwości koszące, łatwość obsługi – 15 proc., instrukcja – 5 proc., poziom hałasu – 10 proc., akumulator – 15 proc. i pobór energii – 5 proc.

Jako zwycięzca testu Robomow MS 1000 wyróżniał się we wszystkich składowych, jednak test w sposób dobitny ukazał jego przewagi nad konkurencją. Jako jedyny potrzebował mniej niż godzinę na poradzenie sobie z trawnikiem o wysokości 50 mm i powierzchni 100 m². Przewaga urządzenia została również uwypuklona przy parametrach wskazujących dokładność koszenia – jednolitość, praca przy przeszkodach oraz krawędziach, jak również na trawniku o nieregularnym kształcie. Ponadto Robomow, który jest w stanie pokonywać wzniesienia o nachyleniu nawet 36 proc. został doceniony za możliwości koszenie na wzniesieniach.

2016-06-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket