LG

Pralka LG w księdze rekordów Guinnessa

Pralka LG w księdze rekordów Guinnessa

Firma LG Electronics oraz Bryan Berg, ekspert w układaniu karcianych konstrukcji, ustanowili nowy rekord świata dla domku z kart wybudowanego w ciągu 12 godzin. Rekord ten jest jeszcze bardziej imponujący ze względu na fakt, że budowla o wysokości 3,3 metra została ustawiona na blacie pralki LG Centum, w której włączono wirowanie z prędkością 1000 obr./min. Bryan Berg, absolwent kierunku Architektura na Uniwersytecie Harvarda, domki z kart buduje od ósmego roku życia. We współpracy z firmą LG ustanowił nowy rekord Guinnessa tworząc konstrukcję posiadającą aż 48 kondygnacji.

Pralka LG w księdze rekordów Guinnessa

- Gorąco kibicowaliśmy Bryanowi podczas budowania konstrukcji z kart. Ustanawiając nowy rekord Guinnessa, podkreślił znaczenie innowacji technologicznych, które są stosowane we współczesnych urządzeniach AGD - powiedział Seong-jin Jo, dyrektor generalny oraz prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. - Urządzenia AGD nie powinny być już postrzegane jako hałaśliwe i zakłócające spokój maszyny.Z biegiem lat stały się przyjaznymi elementami wyposażenia domu, które mogą dyskretnie pracować w każdym pomieszczeniu. Pobicie rekordu pozwoliło w kreatywny sposób zaprezentowaćmożliwościnowoczesnych technologii LG - dodał. 

Pralka LG w księdze rekordów Guinnessa

Pralka LG Centum System™, która posłużyła jako podstawa rekordowego domku z kart, jest wyposażona w nowy system tłumienia drgań, oparty na amortyzatorach podobnych do tych stosowanych w motoryzacji. Nowysposób zamocowania bębna pozwala na zmniejszenie wibracji i znaczne obniżenie poziomu hałasu. Ze względu na brak tradycyjnych sprężyn utrzymujących bęben, pralka Centum System™ wyróżnia się bardzo niskim poziomem hałasu podczas wirowania – zaledwie 67 dB1, co odpowiada natężeniu dźwięku podczas zwykłej rozmowy i jest jedną z najniższych wartości wśród pralek dostępnych na rynku. Takie rozwiązaniepozwoliło ograniczyć liczbę ruchomych elementów, dzięki czemu zmniejszono tarcie, będące główną przyczyną zużywania się podzespołów pralki. W przypadku pralek Centrum System firma LG udziela aż 20-letniej gwarancji na napęd Inverter Direct Drive.

Źródło: materiały prasowe LG, red. MS

2016-04-14
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket