PIONEER

Mobilne odtwarzanie MQA

Mobilne odtwarzanie MQA

Odtwarzacz XDP-100R firmy Pioneer dzięki aktualizacji oprogramowania obsługuje już pliki MQA. Nowe oprogramowanie, pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw tego innowacyjnego formatu audio, pojawiło się 12 kwietnia.

Model XDP-100R jest pierwszym na świecie przenośnym cyfrowym odtwarzaczem audio obsługującym pliki MQA. Aby móc odtwarzać ten bezstratny format audio, wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji Music z serwisu Google Play.

Premiera formatu MQA na urządzeniu Pioneer XDP-100R to dla nas bardzo duże przeżycie. W trakcie całego procesu wdrażania testy odsłuchu MQA dawały zdumiewające wyniki i nie możemy się już doczekać reakcji klientów na pliki MQA odtwarzane na przenośnym odtwarzaczu. Wciąż współpracujemy z przemysłem muzycznym i już niebawem na rynku pojawi się znacznie więcej muzyki w formacie MQA – powiedział, założyciel firmy Meridian Audio i twórca formatu MQA.

Podczas słuchania muzyki z pliku MQA z wykorzystaniem odtwarzacza XDP-100R na wyświetlaczu urządzenia prezentowana jest informacja, że urządzenie dekoduje i odtwarza strumień lub plik tym formacie audio. Wyświetlany jest też komunikat, że dźwięk jest identyczny z dźwiękiem materiału źródłowego (na co wskazuje zielona kontrolka w aplikacji). Odtwarzanie w trybie MQA Studio (wskazywane w aplikacji przy użyciu niebieskiej kontrolki) oznacza, że wykorzystywany jest plik, który został zatwierdzony przez wykonawcę lub producenta albo został zweryfikowany przez właściciela praw autorskich.

Pliki w formacie MQA można znaleźć m.in. na stronie internetowej www.onkyomusic.com.

2016-04-13
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket