BEKO

Beko wpiera Fundację Ronalda McDonalda

Beko wpiera Fundację Ronalda McDonalda

W ramach działań charytatywnych, Beko aktywnie wpiera działalność Fundacji Ronalda McDonalda.

Współpraca zaczęła się od zaangażowania się w projekt krakowskiego Domu poza domem - miejsca, w którym mali pacjenci oddziału onkologicznego mogą przebywać razem z rodzicami. Korzystanie z Domu jest bezpłatne, dlatego tak ważne jest wszelkie wsparcie. Turecka firma z chęcia podjeła się współracy i wyposażyła tamtejszą pralnię w nowoczesne, wydajne pralki. Poniżej można zobaczyć efekty tej inicjatywy:

https://www.youtube.com/watch?v=NLlkDwDgkkU

Drugim projektem Fundacji, w który zaangażowała się marka Beko, są Pokoje Rodzinne w warszawskim Szpitalu Pediatrycznym przy ulicy Trojdena – dzięki nim mali pacjenci nie muszą spędzać czasu z dala od swoich rodzin. Firma zapewniła miejsca do przychowywania i przygotowywania pożywienia na miejscu - do pokojów wstawiono po 12 lodówek i kuchenek mikrofalowych.

Polska Fundacja Ronalda McDonalda powstała w 2002 roku z inicjatywy firmy McDonald’s Polska. Jej siostrzane fundacje funkcjonują w 52 krajach świata i chociaż ich szczegółowe programy są różne, to cel podstawowy pozostaje taki sam: pomagać dzieciom. Spośród działań Fundacji można wyróżnić między innymi program „NIE nowotworom u dzieci”, który przez różnorodne działania wspiera wczesne wykrywanie chorób nowotworowych.

MS/ Materiały źródłowe: Beko

2016-02-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket