BOSCH

Kuchenne nowości w kwiecistej odsłonie

Kuchenne nowości

Zorganizowane przez markę Bosch spotkanie prasowe było okazją do zapoznania się z możliwościami nowych robotów kuchennych Serie 6 oraz piekarników AirFry. W kwiecistej aranżacji studia kulinarnego Bosch w smakowity sposób zaprezentował je Mateusz Gessler.

Nie ma chyba lepszego sposobu na poznanie możliwości sprzętu niż konsumpcja przyrządzonych z jego pomocą dań, zwłaszcza gdy wyszły one spod ręki tak doświadczonego szefa kuchni. Jak niejednokrotnie podkreślano podczas spotkania, poza najlepszej jakości składnikami to czas jest w kuchni czynnikiem najważniejszym. Ile razy bowiem zdarzyło nam się zrezygnować z przygotowania jakieś potrawy z uwagi na zbyt dużą pracochłonność? Właśnie na te potrzebę odpowiadają najnowsze produkty marki Bosch.

Najnowszy robot kuchenny z serii 6 wyposażony jest w programy automatyczne. Za pomocą wbudowanych czujników urządzenie wykrywa, kiedy ciasto czy bita śmietana mają idealną konsystencję, i automatycznie zatrzymuje mieszanie. Oznacza to, że fani gotowania mogą skoncentrować się na kolejnym zadaniu. Co więcej, urządzenie przygotuje nawet 3,5 kg ciasta, odmierzając wszystkie składniki co do grama czy mililitra. Informacje na wyświetlaczu pozwolą kontrolować wagę oraz czas przetwarzania składników. Teraz wystarczy tylko ustawić planowany czas pracy, a nowy robot kuchenny marki Bosch zatrzyma się automatycznie po jego upływie. A to zaledwie wycinek możliwości oferowanych przez sprzęt, dlatego obszerniej opisujemy go w dziale nowości, informując również o tym, jakie akcesoria są dostępne.

Automatycznych funkcji nie zabrakło także w piekarnikach. Na wyświetlaczu wystarczy wybrać odpowiednią opcję, na przykład „pizza”, a urządzenie zajmie się resztą. Nie trzeba już zastanawiać się, jaki wybrać tryb grzania, jaką temperaturę czy jaki czas pieczenia. Czujnik stale mierzy zawartość wilgoci w piekarniku i wyłącza go automatycznie, gdy tylko ciasto jest upieczone. Innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja PerfectRoast Plus. To termosonda, która sprawdza temperaturę potrawy, wykorzystując trzy punkty pomiarowe. Osiągnięcie pożądanej temperatury oznacza, że danie jest już upieczone. Dodając odpowiednią dawkę pary w określonych momentach, funkcja ParaPlus nada potrawom apetyczną fakturę wewnątrz i na zewnątrz. Nie zabrakło również opcji AirFry, która cieszy się niezwykłą popularnością, a wybierając piekarnik z taką funkcją, nie musimy kupować dodatkowego urządzenia. System domowych urządzeń marki Bosch spina oczywiście aplikacja Home Connect, odpowiadająca nie tylko za wygodne sterowanie. To również świetne źródło inspiracji oraz przepisów na każdą okazję.

Kuchenne-nowosci-w-kwiecistej-odslonie-2

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem branżowych mediów.

Kuchenne-nowosci-w-kwiecistej-odslonie-3

To, jak praktycznie wykorzystać rozwiązania zastosowane w najnowszych produktach marki Bosch, zaprezentował Mateusz Gessler.

Kuchenne-nowosci-w-kwiecistej-odslonie-4

Z robotem Bosch Serie 6 przygotowanie domowego makaronu zajmuje jedynie krótką chwilę.

Kuchenne-nowosci-w-kwiecistej-odslonie-5

Roboty Bosch Serie 6 pomogą przygotować nie tylko wypieki, ale i odżywcze koktajle.

2024-05-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket