TARGI AMBIENTE

Podsumowanie targów Ambiente 2024

Podsumowanie targów

Jedne z największych targów dóbr konsumenckich na świecie – Ambiente już w zeszłym roku udanie powróciły po pandemicznej absencji. W 2024 r. wydarzenie tylko nabrało impetu i prezentowało się jeszcze atrakcyjniej. Tegoroczna edycja odbyła się we Frankfurcie w dniach od 26 do 30 stycznia. (Fot. B&B Trends)

Wraz z Ambiente równolegle odbywały się targi Christmasworld, poświęcone branży dekoracji świątecznych, oraz Creativeworld. Mottem tegorocznych targów Ambiente było hasło „Świętujemy biznes wspólnie”. Wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością, czego dowodem jest dziesięcioprocentowy wzrost. Swoje produkty zaprezentowało 4928 wystawców na przestrzeni 360 tys. m2. Nawet trwający strajk kolejowy nie stanowił przeszkody, żeby wydarzenie zgromadziło ok. 140 tys. odwiedzających z całego świata, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w dziedzinie designu.

Międzynarodowa pozycja Ambiente

W związku z poprzedzającym targi rekordowym zainteresowaniem oczekiwania były bardzo duże. Zostały one spełnione z nawiązką. Ambiente, Christmasworld i Creativeworld stanowiły platformę kontaktu z decydentami zakupowymi z całego świata. Zauważalnie wzrosło międzynarodowe znaczenie targów. Trzech na czterech odwiedzających targi przybyło do Frankfurtu z zagranicy. Dzięki pięcioprocentowemu wzrostowi liczby odwiedzających z zagranicy w porównaniu z poprzednim rokiem – do 71 proc., megatargi przebiły wynik z poprzedniego roku. W tym roku na czele listy odwiedzających znaleźli się oczywiście Niemcy. Kolejne miejsca zajęli przybysze z Włoch i Chin. W pierwszej piątce krajów odwiedzających były również Holandia i USA. Tak duże nagromadzenie gości spoza Niemiec po raz kolejny podkreśliło znaczenie imprez targowych jako najbardziej międzynarodowego wydarzenia na świecie dla branży dóbr konsumpcyjnych. Zgodnie z oczekiwaniami „przylatujące zagraniczne kraje” były silniej reprezentowane niż kraje, których mieszkańcy, np. Francuzi i goście z krajów alpejskich, – podróżowali na wydarzenie koleją.

Podsumowanie-targow-Ambiente-2024-2

Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH_Petra Welzel

Polskie akcenty na Ambiente

Od jakiegoś czasu firmy z sektora małego AGD idealnie uzupełniają obsadę wystawców na targach Ambiente. Nie inaczej było i w tym roku. Szeroką gamę urządzeń prezentowała rodzima marka Zelmer, we wspólnej strefie wraz z marką Ufesa – obie należą do hiszpańskiego koncernu B&B Trends. Produktową ofensywę Zelmera widać również na sklepowych półkach. Producent stale rozwija rynkową ofertę, a także debiutuje w nowych kategoriach, np. wag łazienkowych czy szczoteczek elektrycznych. Oprócz tego nowe modele pojawiają się w rynkowych bestsellerach, np. maszynki do mięsa, odkurzacze czy roboty kuchenne. W gronie polskich przedsiębiorstw nie zabrakło firmy Adler sp. z o.o. z markami: Adler, Camry i Mesko. Wydarzenia takie jak Ambiente to doskonała okazja do prezentacji oferty oraz poznania oczekiwań klientów, a także nadchodzących trendów, co pozwala w przyszłości odpowiedzieć ciekawymi premierami produktów.  

Podsumowanie-targow-Ambiente-2024-4

Fot. Adler

Ambiente 2025

Kolejna edycja wydarzenia jest już zaplanowana. Jak informują organizatorzy, następne targi Ambiente i Christmasworld odbędą od 7 do 11 lutego 2025 r., a Creativeworld od 7 do 10 lutego 2025 r. Daty te maja zapewnić dostosowanie do terminów pozostałych globalnych imprez targowych.

2024-04-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket