AMICA

X Wroniecka Dycha zakończona sukcesem

X Wroniecka Dycha

We Wronkach po raz dziesiąty odbyło się wielkie sportowe święto biegaczy i miłośników nordic walking – Wronecka Dycha. W jubileuszowej – X edycji biegu wzięło udział 427 dorosłych uczestników.

Tegoroczna impreza wystartowała punktualnie o godz. 10.00 przy bulwarach nad Wartą, a trasa przebiegała przez teren fabryki Amica. W biegu na 10 km najlepszy okazał się Kuba Szymankiewicz, który pokonał trasę w 32 minuty i 53 sekundy. Najlepszą spośród kobiet okazała się Sandra Więckowska z czasem 39 minut i 10 sekund.

Bardzo dobre wyniki zanotowali także pracownicy grupy Amica. Na dystansie 5 km najszybszy był Marcin Urban z czasem 20 minut i 4 sekundy (6. miejsce w kategorii open). Wśród chodziarzy najlepszy był Mateusz Ratajczak z czasem 37 minut i 16 sekund (13. miejsce w kategorii open). 10 km zaś najszybciej przebiegł Mateusz Rodewald z czasem 37 minut i 38 sekund. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach, dla których przygotowane zostały specjalne biegi dla dzieci na trzech dystansach: 100, 400 i 800 m. Wzięło w nich udział około 130 osób.

Wroniecka Dycha, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez biegowych w regionie, jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla naszej firmy i pracowników. To doskonała okazja do wspólnego uprawiania sportu, promowania aktywnego trybu życia oraz integracji. Dlatego ogromnie cieszy nas to, że mogliśmy uczestniczyć w jubileuszowej edycji tego wyjątkowego sportowego święta i gratuluję wszystkim zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom za ich wspaniałe wyniki – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, menedżer ds. PR grupy Amica.

W zawodach wzięło udział 70 pracowników grupy Amica, a na terenie fabryki czekały na nich kurtyna wodna obsługiwana przez ich kolegów i koleżanki z pracy – strażaków OSP Amica, muzyka na żywo i oczywiście głośny doping.

Na mecie na uczestników czekały medale, jubileuszowy tort, stoisko z owocami i świeżo wyciskanymi sokami oraz wyjątkowe nagrody ufundowane przez grupę Amica. Były to kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, grille, opiekacze i blendery.

X-Wroniecka-Dycha-zakonczona-sukcesem-2
2024-07-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket