AMICA

Wyróżniona w rankingach najlepszych pracodawców [promocja]

Wyróżniona w rankingach najlepszych pracodawców

W zestawieniu „Poland’s Best Employers 2024” miesięcznika „Forbes” grupa Amica zajęła szóste miejsce w kategorii produkcji dóbr konsumpcyjnych trwałych. To wyjątkowe wyróżnienie miejsca pracy, które tworzy polski producent AGD. Amica została także wyróżniona w rankingu 50 najlepszych polskich pracodawców „Wprost”.  

„Poland’s Best Employers 2024” to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Wysokie miejsce w rankingu grupa Amica zawdzięcza swoim pracownikom, którzy wzięli udział w anonimowym badaniu zrealizowanym przez firmę Statista. Zgodnie z jego założeniami żadna firma nie może wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu, ponieważ uczestnictwo w zestawieniu nie mogło zostać zgłoszone przez zamówienie usługi płatnego audytu. „Forbes” umieścił Amikę na 44. miejscu wśród wszystkich 300 firm i na 6. w kategorii produkcji dóbr konsumpcyjnych trwałych. Podstawą badania była lista około 1900 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Grupa Amica została także umieszczona w rankingu „Wprost” 50 najlepszych pracodawców. Dziennikarze przeanalizowali poczynania pół tysiąca największych firm działających w kraju. Szczególną uwagę zwracali na stabilność pracy, sposób zatrudnienia, podwyżki oraz zaangażowanie w pomoc Ukrainie.

Wsparcie pracowników firmy Amica

Oprócz standardowych świadczeń, takich jak opieka medyczna, karta sportowa czy różnego rodzaju dofinansowania, firma zapewnia swoim pracownikom konsultacje fizjoterapeutyczne oraz nielimitowane wsparcie psychologiczne, również dla dzieci pracowników.

Dużym wyzwaniem jest także dla młodych rodziców zapewnienie opieki swoim dzieciom. Amica, chcąc zapewnić komfort swoim pracownikom, oferuje im możliwość skorzystania z wyjątkowo korzystnych warunków przedszkola prywatnego Amica Kids.

Przedszkole opiera się na pedagogice Marii Montessori, z naciskiem na szacunek dla rozwijającej się osobowości dziecka oraz troskę o jego społeczny i indywidualny rozwój. Sale w Amica Kids są wyposażone w najlepsze, certyfikowane pomoce dydaktyczne. Dzieci mają zajęcia z tenisa, piłki nożnej, tańca, karate, z gry w szachy i języków. Dzięki dobrej opiece rodzice mogą skupić się na pracy, bez obaw o swoje pociechy.

Działania charytatywne w Amice

Pracownicy grupy Amica chętnie też angażują się we wspólne działania społeczne, zarówno organizowane przez Fundację Amicis, jak i te podejmowane przez grupę. Tylko w ostatnim czasie blisko 80 osób pracujących w Amice wzięło udział w siódmej edycji „Niebieskiej Fali” – charytatywnego biegu, który ma na celu propagowanie aktywności fizycznej, oraz budowaniu świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Pracownicy działali też przy świątecznej akcji „Dar Serca”, prowadzonej przez Fundację Amicis. Dzięki ich zaangażowaniu podopieczni fundacji otrzymali paczki, w których znalazły się produkty, których nie powinno zabraknąć na świątecznych stołach. Wsparcie żywnościowe trafiło do rodzin wielodzietnych (ze szkół wronieckich i okolic), ludzi samotnych oraz różnych instytucji.

Wyrozniona-w-rankingach-najlepszych-pracodawcow-2

Bardzo cieszymy się, że nasze starania zostały zauważone i docenione przez dziennikarzy obu pism. Podstawą naszej działalności są pracownicy, więc kładziemy nacisk na budowanie pozytywnej atmosfery, wspieranie rozwoju pracowników oraz dbałość o ich potrzeby. Niezwykle istotne jest zaangażowanie pracowników w codzienne działania na rzecz szeroko pojętej pomocy społecznej. Dzięki ich zaangażowaniu firma może czynnie angażować się w życie społeczności lokalnej. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną prywatną firmą w Polsce, która posiada własną ochotniczą straż pożarną, nie będąc do tego zobowiązaną przepisami prawa. Nasi strażacy chętnie wspierają działania pomocowe w regionie i wspierają w akcjach charytatywnych Fundację Amicis. Te kilka przykładów pokazuje, że angażujemy się w cały szereg akcji charytatywnych, a to zaledwie ułamek naszej działalności – podkreśla Maja Rutkowska, dyrektorka HR w grupie Amica.  

2024-06-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket