Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SHARP

Soundbar z Dolby Atmos HT-SBW460

Soundbar z Dolby Atmos

Wirtualny dźwięk trójwymiarowy

Sharp wprowadza do oferty nowe modele soundbarów obsługujących innowacyjne systemy dźwięku przestrzennego. Wśród nowości pojawił się model HT-SBW460, który obsługuje system 3.1-kanałowy, ale został dodatkowo wyposażony w rozwiązanie pozwalające na przetwarzanie dźwięku Dolby Atmos.

„Trójwymiarowy” dźwięk Dolby Atmos jest wytwarzany „wirtualnie” z wykorzystaniem dostępnych przetworników elektroakustycznych (bez konieczności stosowania głośników skierowanych ku górze, które znajdziemy chociażby w modelu HT-SBW800 marki Sharp). Oprócz tego urządzenie jest kompatybilne również z takimi systemami jak Dolby True HD, Dolby Digital i Dolby Digital Plus.

W komplecie z soundbarem znajduje się bezprzewodowy subwoofer, co znacznie ułatwia jego rozstawienie w pomieszczeniu odsłuchowym. Całkowita maksymalna moc wyjściowa zestawu wynosi 440 W.

Soundbar obsługuje standard Bluetooth (w wersji 4.2), dzięki któremu możemy odtwarzać strumieniowo muzykę z urządzeń mobilnych. Na tylnym panelu dostępne są dwa wejścia i jedno wyjście HDMI (ze zwrotnym kanałem audio), a także cyfrowe złącza optyczne i koaksjalne oraz analogowe wejście jack 3,5 mm. Urządzenie jest przystosowane do przetwarzania treści w jakości 4K (Ultra HD). Kompatybilność z HDMI CEC (Consumer Electronics Control) umożliwia sterowanie wybranymi funkcjami soundbara za pomocą pilota do telewizora. Soundbar można również obsługiwać z wykorzystaniem wygodnych przycisków, które znajdują się na bocznym panelu urządzenia (możliwe jest uruchomienie soundbara, zmiana źródła dźwięku czy regulacja głośności oraz start i zatrzymanie odtwarzania). Niezbędne informacje związane z wyborem źródła czy poziomem głośności prezentowane są na wyświetlaczu LED, umieszczonym na froncie listwy soundbarowej.

Dopasowanie brzmienia modelu HT-SBW480 do preferencji użytkownika umożliwia korektor dźwięku z zaprogramowanymi kilkoma różnymi ustawieniami. Listwę soundbarową można ustawić pod telewizorem lub zamontować na ścianie.

Soundbar z Dolby Atmos
2019-07-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket