Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MEDIA MARKT

Porozmawiaj przez Asystenta Google

Porozmawiaj

Sieć sklepów MediaMarkt uruchomiła wirtualnego Asystenta Google. Umożliwia on szybkie uzyskanie informacji na temat oferty i zakupów w tej sieci. Co warte podkreślenia, MediaMarkt jest pierwszą w Polsce siecią sprzedaży z elektroniką użytkową, która zdecydowała się na takie rozwiązanie.

Z pomocy wirtualnego asystenta może skorzystać każdy, kto na swoim mobilnym urządzeniu ma zainstalowaną aplikację Asystent Google. Wystarczy dać polecenie: „Porozmawiaj z MediaMarkt”, a następnie zapytać o interesujące nas informacje. W trwającej obecnie pierwszej fazie wdrożenia Asystent potrafi przeszukać asortyment z kategorii „smartfony”, znaleźć najbliższy sklep, pokazać promocje, bestsellery, a także odpowiedzieć na proste pytania dotyczące procesu zakupowego, np. „Kiedy mogę spodziewać się dostawy?”, „Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?”, „Zgubiłem paragon, gdzie dostanę duplikat?”.

W wyniku postępującej digitalizacji życia zmienia się nie tylko sposób codziennej komunikacji, ale również zawierania transakcji. Jako lider innowacji na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej chętnie sięgamy po nowoczesne technologie, żeby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Dzięki głosowemu Asystentowi Google będziemy stale dostępni dla naszych klientów, a tym samym usprawnimy cały proces zakupowy – powiedział Paweł Kuźma, e-commerce director MediaMarkt-Saturn Polska.

Rozwiązanie to ma ogromny potencjał rozwoju, dlatego sieć MediaMarkt będzie rozszerzała zakres wsparcia klientów przez „inteligentnego” Asystenta. W kolejnym etapie planowane jest uruchomienie funkcji sprawdzenia statusu zamówienia, przeszukiwania kolejnych kategorii produktowych i odpowiedzi na szerszy zakres pytań klientów.

Porozmawiaj
2019-07-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket