AUDIO CENTER POLAND

Szkolenie dealerów sprzętu audio

31 maja w hotelu Radisson Collection w Warszawie odbyło się szkolenie produktowe zorganizowane przez firmę Audio Center Poland z Krakowa. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami produktowymi z oferty tego krakowskiego dystrybutora. Tym razem skupiono się na prezentacji asortymentu marek Monitor Audio, Cambridge Audio oraz Nordost – najnowszej marki w dystrybucji Audio Center Poland.

Jak się okazuje, krakowska firma rozszerza nie tylko ofertę dystrybucyjną, ale również kadry pracownicze. Do zespołu dołączyli bowiem Jakub Cieślik – jako przedstawiciel handlowy oraz Patryk Wcisło, który będzie zajmował się marketingiem i mediami społecznościowymi.

Pierwszy z zagranicznych prelegentów – Alex Brady, reprezentujący markę Nordost, opowiedział co nieco o jej historii i rozwiązaniach technicznych stosowanych przez tego producenta. Jak poinformował, wszystkie kable Nordost są projektowane i produkowane w Bostonie w USA. Ciekawym produktem tej marki, oprócz kabli, są podstawki pod sprzęt audio Sort Kone, których zadaniem jest poprawa brzmienia komponentów audio, głównie przez rozpraszanie wibracji w nich wytarzanych. Magia? Najlepiej przekonać się „na własne uszy” o skuteczności działania takich audiofilskich akcesoriów.

Kolejnym prelegentem była Delphine Dall z firmy Monitor Audio. Przybliżyła ona zaproszonym gościom najważniejsze cechy kolumn z najnowszej, piątej już generacji serii Gold. Jak się okazuje, seria ta została zaprojektowana praktycznie od podstaw, ale korzysta z najnowszych rozwiązań technicznych opracowanych dotychczas przez inżynierów Monitor Audio. Delphine Dall omówiła także ofertę głośników instalacyjnych. Jak pokazują dane sprzedażowe, tego typu modele w ciągu ostatnich kilku lat znacznie zyskały na popularności. Nic więc dziwnego, że Monitor Audio nieustannie rozwija swoją ofertę także w tym zakresie. Na szkoleniu nie zabrakło również omówienia jednej z nowości Monitor Audio, a więc kompaktowych głośników Mass. Delphine Dall zaprezentowała także ofertę marki Roksan, w tym jej najnowsze modele, np. ramię gramofonowe Sara czy wkładkę Shiraz typu MC.

Ostatni z prelegentów – Tony Stott z firmy Cambridge Audio – omówił zalety modelu Alva TT, pierwszego na świecie gramofonu z wbudowanym modułem Bluetooth obsługującego kodowanie aptX HD. Przedstawił też najnowszą serię produktową marki Cambridge Audio, czyli AX, oraz urządzenia z linii Edge, która powstała z okazji 50-lecia istnienia Cambridge Audio.

Szkolenie dealerów sprzętu audio

Alex Brady z Nordostu, przedstawił innowacyjne rozwiązania techniczne, jakie firma stosuje w swoich audiofilskich modelach, a także poszczególne linie produktowe znajdujące się w ofercie amerykańskiej marki.

Szkolenie dealerów sprzętu audio

Delphine Dall, reprezentująca firmę Monitor Audio, omówiła szczegóły dotyczące konstrukcji najnowszej generacji kolumn z serii Gold.

Szkolenie dealerów sprzętu audio

Na spotkaniu pojawiła się 3-osobowa reprezentacja firmy Cambridge Audio (od lewej): Tony Stott, Steven Bowers i Vincent Wade.

Szkolenie dealerów sprzętu audio

Wybrane modele spośród tych omawianych podczas prezentacji produktowych można było również zobaczyć „na żywo” na ekspozycji przygotowanej w sali konferencyjnej hotelu Radisson Collection.

2019-06-06