Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Telewizor QLED 8K QE85Q900RATXXH

Telewizor QLED 8K

Kino ze sztuczną inteligencją w domu

To największy telewizor 8K z serii Q900 o przekątnej 85 cali, ze skalowaniem obrazu przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, dostępny w sieci sklepów Brand Store.

Telewizor o przekątnej 85 cali (215,9 cm) jest idealny do dużych salonów i ma szereg nowatorskich rozwiązań, niespotykanych w innych telewizorach. Został wyposażony w funkcję skalowania obrazu do 8K w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Bez względu na to, czy użytkownik ogląda treści przesyłane strumieniowo, za pośrednictwem dekodera, odtwarzacza Blu-ray, kamery czy przesyła je z urządzenia mobilnego, procesor Quantum 8K rozpoznaje źródło 2K lub 4K i dostosowuje obraz do rozdzielczości 8K – 7680 × 4320 (33,2 mln px).

Rozdzielczość 8K i ekran o dużej przekątnej to połączenie idealne. Dzięki niemu widzowie będą mogli odkryć zupełnie nową rzeczywistość filmową – pełną niedostrzegalnych wcześniej detali i kolorów. W wersji 85-calowej QLED 8K obraz ma luminancję 4000 nt, co przekłada się na wysoki poziom odwzorowania szczegółów, nawet w najciemniejszych scenach. Do tej pory takie wrażenia zarezerwowane były głównie dla seansów kinowych. W największym QLED 8K nie mogło zabraknąć także niezawodnego systemu Tizen, który jest wizytówką smart TV firmy Samsung. Obsługę przejrzystego menu ułatwia srebrny, smukły pilot One Remote, za pomocą którego można sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora, takich jak soundbar czy odtwarzacz Blu-ray. Kiedy akurat nie ma go pod ręką z pomocą przyjedzie smartfon z aplikacją SmartThings (Android i iOS). Po przeprowadzeniu jednorazowej prostej konfiguracji telewizora z telefonem na dużym ekranie można będzie obejrzeć m.in. zdjęcia z wakacji.

Duża liczba aplikacji VoD do wyboru, np. HBO Go, FilmBox Live, VoD.pl, player, IPLA Sport oraz Eleven Sports, Netflix, YouTube i innych, pozwala cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie. Atrakcyjny jest tryb Ambient, który umożliwia wyświetlanie obrazu po wyłączeniu telewizora, aby ekran nie był czarny. Obrazy można pobierać z biblioteki Ambient, np. informacje o aktualnej pogodzie czy newsy, lub użyć własnych zdjęć.

Telewizor QLED 8K
Telewizor QLED 8K
2019-04-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket