Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DENON

Gramofony DP-400 i DP-450USB

Gramofony

W błyszczącej czerni lub bieli

W ostatnim kwartale ubiegłego roku firma Denon wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele gramofonów: DP-400 i DP-450USB. Były one dostępne w czarnym kolorze i wykończone na wysoki połysk. Teraz do oferty tego producenta dołączyła również biała wersja kolorystyczna tych urządzeń, również wykorzystująca obudowę o wysokim połysku.

Modele DP-400 i DP-450USB zostały zbudowane z myślą o dużej wydajności, łatwej konfiguracji i użytkowaniu oraz doskonałym dopasowaniu zarówno do komponentów z linii Design Series, jak i renomowanej serii Ceol Denona. Gramofony, ze względu na swoje wymiary, świetnie sprawdzą się również we współpracy z klasycznymi komponentami do systemów stereo o szerokości 43 cm.

Oba gramofony zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu są kompatybilne z wieloma systemami audio. Co ważne, wbudowany przedwzmacniacz można wyłączyć, a to oznacza, że nowe modele mogą współpracować także z zewnętrznymi przedwzmacniaczami gramofonowymi oraz komponentami audio wyposażonymi już w taki przedwzmacniacz i wejście gramofonowe (najczęściej oznaczane jako „Phono”).

Gramofony dostępne są w komplecie z bardzo dobrej jakości wkładką typu MM (od ang. Moving Magnet), która została wstępnie zainstalowana w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że urządzenie może być skonfigurowane i gotowe do pracy w zaledwie kilka minut.

Konstrukcja modelu DP-400 opiera się na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma 41 cm szerokości. Dobrze wyważony talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe z prędkością 33 1/3, 45 lub 78 obr./min. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość obrotu płyty w celu uniknięcia fluktuacji i zapewnienia precyzji odtwarzania, po zakończeniu którego ramię jest automatycznie podnoszone. Gramofon został wyposażony w osłonę przeciwpyłową, która może również służyć jako stojak na okładkę albumu.

Model DP-450USB bazuje na specyfikacji gramofonu DP-400, a dodatkowo pozwala na konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia zgrywanie zawartości płyt winylowych do postaci cyfrowej na podłączoną do urządzenia pamięć przenośną (za pośrednictwem złącza USB typu A, znajdującego się na przednim panelu). Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera. Wystarczy użyć np. pendrive’a i wybrać format – stratny (MP3) lub bezstratny (WAV) i odtworzyć nagranie. Do edycji zarejestrowanych nagrań można wykorzystać udostępnione przez Denona bezpłatne oprogramowanie MusiCut (dostępne dla systemu Windows).

Gramofony
Gramofony
2019-04-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket