Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

#10YearsChallenge w kuchni Polaków

#10YearsChallenge

Początek roku w social mediach upłynął pod znakiem #10YearsChallenge. Tym hashtagiem oznaczano zestawienie obecnych zdjęć i tych sprzed 10 lat. W tym czasie zmieniliśmy się nie tylko my, ale cały świat, w którym żyjemy. A gdyby tak „wyzwanie dekady” podjęły… urządzenia kuchenne? Temu internetowemu „zjawisku” postanowiła się przyjrzeć firma Samsung.

Jak wygląda dom w perspek tywie #10YearsChallenge? Przede wszystkim zmianie uległ sposób obsługi AGD. Coraz częściej wykorzystywane są do tego urządzenia mobilne. Kiedyś telefony komórkowe służyły przede wszystkim do rozmów na odległość. Z czasem rozpoczął się jednak boom na smartfony i pojawiły się aplikacje pomagające w organizacji pracy i czasu. Ale do zarządzania domowymi obowiązkami wciąż przydatne były karteczki z przydzielonymi zadaniami, przyczepiane często do lodówki za pomocą magnesów, tak chętnie przywożonych z rozmaitych pobytów wakacyjnych. Dla wielu rodzin najważniejszym wydarzeniem w całym tygodniowym planowaniu był weekendowy wypad do sklepu i zakupy, które musiały wystarczyć do kolejnego piątku.

Dziś smartfon daje nam władzę nad większością połączonych z domowym Internetem urządzeń. Wszystko dzięki takim aplikacjom, jak chociażby Samsung Smart Things, które dają możliwość zdalnego nastawienia robota sprzątającego, piekarnika czy prania. Nasz czas wolny przestał być uzależniony od sprzętów domowych: piekarnik możemy nagrzać jeszcze przed powrotem do domu, a pralka może skończyć swój cykl pracy równo w momencie, kiedy przekręcimy klucz w zamku. Swoistym centrum zarządzania stała się lodówka (w wypadku Samsunga mamy tu na myśli zwłaszcza model Family Hub), ze swoim interaktywnym ekranem, setkami przepisów oraz kalendarzem, który można zsynchronizować z kontem Google.

2019-03-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket