Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

GfK

Nowe źródło wiedzy dla producentów i detalistów

Nowe źródło wiedzy

Instytut GfK udostępnił platformę analityczną GfK Demand Forecast Overview. Zasilana danymi z 425 tys. sklepów umożliwia producentom i handlowcom z sektora dóbr trwałych i elektroniki konsumenckiej optymalizowanie łańcucha dostaw.

Rozwój techniki, w połączeniu ze zmianami zachowań konsumenckich, sprawia, że dziś to konsumenci, a nie handlowcy czy producenci, stają się główną siłą kreującą gospodarkę. Postawy i aktywność konsumentów determinowane przez rozwój techniki, modyfikują tradycyjne schematy obowiązujące w podaży i popycie. Z punktu widzenia producentów i detalistów procesy te rodzą wyzwania natury logistycznej. Wyzwaniem staje się odpowiednie dostarczenie towarów – właściwym klientom, we właściwym czasie i właściwym miejscu.

Platforma GfK Demand Forecast Overview jest odpowiedzią na te realne problemy operacyjne klientów. Dzięki danym z największego na świecie panelu handlu detalicznego monitorującego sprzedaż dóbr trwałego użytku w ponad 80 krajach oraz zaawansowanej analityce możliwe staje się precyzyjne prognozowanie popytu, a co za tym idzie – zachowanie stałej równowagi między sprzedażą a poziomem zatowarowania magazynów. Rezultatem jest efektywność kosztowa i sprzedażowa – po stronie producenta wynikająca z optymalizacji wielkości produkcji, po stronie detalisty wynikająca ze stałej dostępności pełnej oferty na półce oraz braku nadwyżek magazynowych, a po obu stronach z takiego doboru asortymentu, który pozwala wykorzystać nowe obszary wzrostu.

Dzięki rozwiązaniu GfK Demand Forecast Overview klient po wykupieniu subskrypcji może regularnie otrzymywać informacje aż do poziomu grupy towarowej. Dane raportowane kwartalnie obejmują prognozę 3-letnią i historyczne dane z ostatnich 5 lat. Częstotliwość raportowania dopasowywana jest do wymagań klienta, istnieje możliwość agregowania rynków i podziału na sprzedaż online i offline.

2019-03-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket