Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

HKTDC

Chiński Nowy Rok Świni

Chiński Nowy Rok

W hotelu Sheraton, 5 marca br. w Warszawie pod patronatem Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) odbyło się spotkanie z okazji chińskiego Nowego Roku – Roku Świni.

Podczas spotkania głos zabrali m.in.: William Chui, Dyrektor Regionalny na Europę, Azję Centralną i Izrael w Radzie Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) i Bill Li Dyrektor Biura Ekonomiczno-Handlowego Hongkongu w Berlinie.

Chiński Nowy Rok

Wiliam Chui omówił znacznie organizacji HKTDC w rozwoju współpracy handlowej z Polską i rolę licznych targów oraz konferencji (ok. 40) organizowanych na terenie Hongkongu. Najbardziej znane to Lighting Fair,  Electronics Fair i żywnościowe Food Fair. W różnych targach w ubiegłym roku wzięło udział 2200 gości z polski ale tylko 70 wystawców, co jest skromnym wynikiem. Wiliam Chui podkreślił znacznie gospodarcze projektu „Pasa i drogi” (nazywanego także jedwabnym szlakiem) ” z Chengdu w środkowych Chinach do Łodzi. Transport kolejowy jest znacznie tańszy niż lotniczy i dużo szybszy niż droga morska. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na stronie www.beltandroad.hk.

Chiński Nowy Rok

Drugi z gości Bill Li podkreślił, że Polska pozostaje największym partnerem Hongkongu w Europie środkowej. Hongkong jest bramą do handlu z Chinami i dąży do tego, aby stać się największym międzynarodowym centrum innowacji i technologii w rejonie obejmujący ok. 70 mln mieszkańców z pkb na poziomie 1,5 biliona dolarów amerykańskich. O rozwoju regionu świadczą infrastrukturalne projekty, linia kolejowa Guangzhou-Shenzen-Hongkong i most Hongkong-Zhuhai-Macao oraz dynamiczny rozwój centrum biznesowego.

Chiński Nowy Rok

Świnia według chińskiego znaku zodiaku jest uważana w Chinach za zwierzę przynoszące bogactwo i szczęście. 

Chiński Nowy Rok

Po oficjalnym wystąpieniach gości wystąpił z krótkim koncertem kwintet „Musicians from Ponte Orchestra”. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się uroczysty bankiet.

2019-03-14

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket