Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

Robot odkurzający Roomba i7+

Robot odkurzający

Samodzielny jak nigdy

Marka iRobot, jako pionier w branży robotyki, zaprezentowała na polskim rynku najnowszy i najbardziej zaawansowany robot odkurzający w swojej ofercie. Roomba i7+. Dzięki wprowadzonym innowacjom urządzenie jest niezwykle samodzielne, a od użytkownika wymaga minimalnej ingerencji.

Nowy system mapowania Imprint Smart Mapping sprawia, że robot uczy się planu mieszkania oraz nazw pomieszczeń. Zapewnia to użytkownikowi m.in. lepszą kontrolę nad tym, które miejsca w określonym czasie mają być sprzątane. Robot uczy się każdego pomieszczenia i jest w stanie zapamiętać do 10 planów kondygnacji, więc można go efektywnie używać na wielu poziomach budynku, a nawet w różnych domach. Z kolei opatentowany system iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba z serii i7 w oparciu o technikę vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział, gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia bieżące adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, aby robot znajdował optymalną ścieżkę i rejestrował obszary, które mogą być posprzątane (np. gdy odsuniemy fotel).

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba i7+ przenosi wygodę użytkowania na zupełnie nowy poziom. Dzięki jedynej w swoim rodzaju stacji dokującej Clean Base zebrane przez robota zabrudzenia są automatycznie gromadzone w szczelnym worku. Kiedy instalowany w stacji Clean Base worek zapełni się, aplikacja iRobot Home wyświetli na ekranie urządzenia mobilnego odpowiedni komunikat. Wymienny worek jest prosty w obsłudze i jest w stanie pomieścić zawartość około 30 zbiorników robota.

Oczywiście, nie zabrakło także flagowych rozwiązań firmy, takich jak zastosowanie w głowicy czyszczącej dwóch szczotek. Ich współpraca sprawia, że są w stanie efektywnie wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg. Podobnie jak inne modele firmy, również modele Roomba z serii i7 mają ruchomą głowicę czyszczącą, która dostosowuje swoją wysokość do podłoża. Pierwsza ze szczotek odpowiada za rozbijanie i rozluźnienie zabrudzeń, a druga, poruszająca się w przeciwnym kierunku, ma za zadanie podniesienie i wciągnięcie zabrudzeń z pomocą siły ssącej. Zastosowanie w robotach Roomba z serii i7 elastyczniej, gumowej powłoki szczotek sprawia, że lepiej przylegają one do podłoża i efektywniej zbierają wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Opatentowana przez iRobot technika Dirt Detect sprawia, że roboty Roomba z serii i7 stale poszukują obszarów wymagających większej uwagi. Ich czujniki stale monitorują ilość zbieranych zabrudzeń, aby wykryć obszary, na których znajduje się ich więcej. Po skończonym cyklu pracy Roomba z serii i7 w aplikacji iRobot Home udostępni raport Clean Map, który pokaże obszar, na którym pracował robot, oraz miejsca aktywacji systemu Dirt Detect.

Dopełnieniem funkcjonalności jest współpraca z asystentami głosowymi, w tym z dostępnym w jęz. polskim Asystentem Google. Wystarczy więc powiedzieć do smartfona np. „Ok Google, posprzątaj pokój dzienny”, Roomba i7 samodzielnie wyruszy w drogę do danego pomieszczenia, aby je posprzątać.

Sugerowane ceny detaliczne to: Roomba i7 – 4199 zł i Roomba i7+ (ze stacją Clean Base) – 5399 zł. Stacja Clean Base będzie niebawem dostępna jako osobne akcesorium do modelu Roomba i7.

Robot odkurzający
Robot odkurzający
2019-03-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket