Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SYSTEMY, ROZWIĄZANIA, INNOWACJE

Platformy VoD w praktyce

Platformy VoD

Rośnie popularność serwisów VoD, szczególnie tych, które oferują najnowsze filmy lub własną produkcję. Mamy możliwości dostępu do nich, wykorzystując różne urządzenia. To także największe źródło materiałów wideo 4K.

Termin „wideo na żądanie” lub „wideo na życzenie” VoD (Video on demand) obejmuje różne sposoby wyboru, wypożyczania lub kupna materiałów audiowizualnych na określony czas w celu natychmiastowego lub późniejszego obejrzenia ich za pomocą różnych urządzeń, np. monitora komputera, telewizora, telefonu i innych przenośnych urządzeń. W zależności od rodzaju usługi VoD mamy różne sposoby jej dostarczania.

Rodzaje VoD ze względu na sposób i przechowywanie treści

Usługi VoD można dostarczać klientom, wykorzystując infrastrukturę oferowaną przez operatorów naziemnych, satelitarnych czy kablowych IPTV oraz Internet. Najpopularniejsze rodzaje usługi wideo na życzenie to Push VoD i Pull VoD, które różnią się sposobem dostarczania usługi do klienta.

 • Push VoD to domowa wypożyczalnia filmów i programów, które widz może obejrzeć o dowolnej porze, wykorzystując dysk dekodera DVB-S lub DVB-C. Funkcja Personal Video Recorder umożliwia nagrywanie oraz selekcjonowanie programów na twardy dysk zainstalowany w dekoderze. Na twardym dysku są wydzielone obszary na przechowywanie filmów dostarczanych przez operatora oraz dla użytkownika, który sam może nagrywać filmy z kanałów TV udostępnionych przez dekoder. Oferta filmów jest aktualizowana przez operatora. W tej usłudze brak jest kanału zwrotnego. Klient płaci za konkretny film. Taki model VoD na początku swojej działalności oferowały platforma nc+ i pierwsze sieci kablowe.
 • Usługa Pull VoD jest charakterystyczna dla infrastruktury zapewniającej kanał zwrotny, tj. sieci kablowej, ADSL oraz Internetu. W tym wypadku pliki audiowizualne są przechowywane na serwerach u operatora i wybierane są przez klientów za pomocą kanału zwrotnego. Ten rodzaj usługi jest często powiązany z płatnością za wykorzystanie konkretnego pliku. Operator IPTV śledzi proces transmisji, co pozwala mu zoptymalizować jakość obrazu dla danej liczby użytkowników. Wykorzystywanie otwartych łączy sieci internetowej charakteryzuje się małym kosztem i dużym zasięgiem dla operatora. Największymi ograniczeniami tego rodzaju usług VoD są jakość obrazu i zakłócenia w ciągłości transmisji. Ograniczenie to może wynikać zarówno z jakości infrastruktury operatora, jak również urządzeń po stronie klienta. Aby ograniczyć zakłócenia, jest możliwość przesyłania danych w różnych prędkościach.
 • Near VoD to usługa, która polega na tym, że poszczególne filmy są dostępne rotacyjnie, w krótkich odstępach czasowych (10, 15 lub 30 min) na przeznaczonych tylko do tej usługi kanałach telewizyjnych kablowych lub satelitarnych. Na przykład platforma Cyfrowy Polsat udostępnia filmy na kanałach od 202 do 208 i 900 oraz 901.
 • Catchup TV (Replay TV) to usługi oferowane przez nadawców dla widzów, którzy nie zawsze mają czas na oglądanie telewizji zgodnie z ramówką. W ramach usługi można obejrzeć wybrane pozycje z kanałów DVB-S lub IPTV wyemitowane w ciągu kilku ostatnich dni lub 24 h.
 • SVoD (Subscription Video on Demand), to model biznesowy, subskrypcja wideo na żądanie. W odróżnieniu od VoD, gdzie operatorzy dają możliwość zamówienia dowolnego filmu za opłatą, SVoD polega na udostępnieniu nieograniczonego dostępu do określonej zawartości wideo, całej kolekcji w ramach zamówionej subskrypcji za regularnie pobieraną, np. miesięczną, opłatą (Netflix).

Funkcje aplikacji

Przed decyzją, z jakich serwisów VoD korzystać, warto sprawdzić, jakie mają możliwości. Do najważniejszych należą:

 • udostępnianie filmów, seriali, kanałów TV oraz transmisji sportowych na żywo;
 • Time shift – możliwość zatrzymania, cofania w czasie oglądania na żywo;
 • oglądanie programów TV z codziennej ramówki po 24 godzinach lub później;
 • oglądanie programów i filmów z reklamami i bez reklam;
 • jakość materiałów wideo (SD, HD, 4K HDR);
 • możliwość tworzenia profili dla domowników;
 • nagrywanie wybranych filmów do przenośnej pamięci, aby oglądać je w miejscach bez zasięgu i zaoszczędzić na transmisji danych;
 •  kontynuowanie oglądania od miejsca zatrzymania na urządzeniu mobilnym;
 • auto play – możliwość odtwarzania następnego odcinka od razu po zakończeniu bieżącego;
 • kontrola rodzicielska;
 • rekomendacje dla użytkownika;
 •  liczba i rodzaj urządzeń, na których można korzystać z aplikacji dla jednego konta;
 • liczba urządzeń, na których można odtwarzać wideo jednocześnie;
 • wersja systemu Android i iOS;
 • wymagana przepływność do poprawnego odtwarzania wideo;
 • umowa abonamentowa lub bez abonamentu, płacenie za film, kolekcje;
 • zasięg terytorialny.

VoD na platformach satelitarnych i kablowych

Będąc klientem platformy telewizyjnej i mając do niej dostęp, możemy korzystać z serwisów VoD, które udostępniają filmy i muzykę przez sieć internetową przewodową i radiową. Mają one kilka atutów, aby zainteresować klienta swoją ofertą. Telewizje kablowe i satelitarne na początku swojej działalności oferowały program TV w określonych godzinach i minutach nadawania. Usługa multiroom umożliwia oglądanie telewizji w domu na kilku telewizorach. Wyposażenie dekoderów w łącza bezprzewodowe Wi-Fi i przewodowe LAN umożliwiło platformom dostęp do serwisów VoD i poszerzenie oferty dla swoich klientów. Serwisy VoD dostępne w Internecie zmieniły sposób oglądania seriali i filmów, gdyż wyeliminowały konieczność bycia o określonej godzinie przed telewizorem, oferując oglądanie tego, co lubimy, także na urządzeniach przenośnych w zasięgu sieci domowej czy internetowej. Poniżej omówiono możliwości, jakie stwarzają platformy DVB-S Cyfrowego Polsatu i nc+ dla swoich klientów.

Ipla i Cyfrowy Polsat Go

IIpla to jedna z pierwszych platform VoD na polskim rynku, która powstała w 2008 r. W 2018 r zmieniła szatę graficzną i powiększyła ofertę filmową oraz pakietową. Zarządza bazą legalnych treści wideo liczącą kilkadziesiąt tysięcy filmów i seriali (w tym premiery Telewizji Polsat), kanały TV i transmisje sportowe na żywo (live). Oferuje widzom dostęp do 108 linearnych kanałów telewizyjnych, bogatą bibliotekę tytułów filmowych oraz pakiety tematyczne: Ipla Polsat Sport Premium, Ipla Sport, Ipla Eleven Sports, Ipla Filmy i Seriale, Ipla News i Rozrywka, Ipla Dzieci, Ipla Plus, Ipla Polonia, a od zeszłego roku także: Ipla TV (96 kanałów TV w jednym pakiecie) i Ipla Extra Premiery (czyli seriale i programy Polsatu przed emisją w TV) oraz Ipla HBO z 3 kanałami telewizyjnymi HBO, 2 kanałami Cinemax oraz 4 kanałami AXN, a także bogatą, liczącą ponad 5 tysięcy materiałów, biblioteką filmów i seriali z oferty HBO. Dostęp do Ipli, dzięki witrynie ipla.tv oraz specjalnym aplikacjom, mają użytkownicy komputerów z systemami (minimum): Windows 7, smartfonów opartych na systemach iOS 9, Android 5.0, Windows Phone 8.1. Aplikacja Ipla jest dostępna na telewizorach smart TV wielu marek, np. Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips, Sharp, Toshiba, Thomson, JVC. W wypadku znacznej części tych marek są to modele produkowane od 2012 r. Ipla zainstalowana jest również w dekoderach Netia Player i Toya oraz odtwarzaczach Blu-ray marek Panasonic, Philips, Samsung i Sony. Co ważne, wybrane filmy i seriale można pobrać do pamięci urządzenia mobilnego i oglądać np. w czasie podróży w samolocie. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach transmisji danych w sieci komórkowej, kiedy wcześniej pobierzemy filmy w domu z wykorzystaniem Wi-Fi. Największe rabaty przy korzystaniu z aplikacji Ipla mają klienci Cyfrowego Polsatu i Plusa – zniżki do 50 proc. na filmy i pakiety oraz transmisje wydarzeń sportowych. Dla abonentów Plusa jest też dostępny bezpłatnie specjalny pakiet Ipla Plus, który dodatkowo nie pomniejsza pakietu danych internetowych. Aplikacja ma licencyjne ograniczenia terytorialne do obszaru Rzeczypospolitej Polskiej, ale można z niej korzystać także podczas czasowego pobytu na terenie Unii Europejskiej. Treści wideo są udostępniane: za darmo (90 proc. materiałów VOD), w płatnych pakietach tematycznych lub za jednorazową opłatą. mobilnych jednocześnie.

Platformy VoD

Ostatnia wersja aplikacji Ipla ma atrakcyjną szatę graficzną i nowe pakiety: Ipla TV i Extra Premiery.

Cyfrowy Polsat Go

Serwis Cyfrowy Polsat GO jest dostępny dla posiadaczy abonamentu Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dekodera podłączonego do Internetu oraz urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Użytkownicy dekoderów Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z aplikacji, wchodząc do zakładki „VoD”, a w niej znajdą treści na żądanie z posiadanego pakietu programowego (catch up TV) oraz bogatą bibliotekę dodatkowych bezpłatnych i płatnych treści telewizyjnych. Aplikacja działa na dekoderach Evobox PVR, Evobox LITE, Evobox HD, PVR HD 7000, HD 5500s, HD 5000, HD 3000 i Mini HD 2000. Na laptopie lub PC należy wejść do serwisu VoD przez stronę go.cyfrowypolsat. pl. Aby móc oglądać telewizję na urządzeniach mobilnych, wystarczy zainstalować aplikację Cyfrowy Polsat GO ze sklepu Google Play lub App Store. Mając aktywną opcję ON THE GO można korzystać z usługi na trzech urządzeniach jednocześnie: komputerze, tablecie i smartfonie. W mobilnej odsłonie serwisu Cyfrowy Polsat GO abonenci platformy otrzymają dostęp nawet do ponad 100 kanałów online, tysięcy programów, wydarzeń sportowych, seriali i bajek w opcji VoD bez dodatkowych opłat i bogatej biblioteki dodatkowo płatnych treści VoD, np. filmów. Liczba kanałów TV jest zależna od posiadanego pakietu. Jest też biblioteka HBO z ponad 800 filmami, 200 serialami i 170 dokumentami oraz sportowe stacje premium Eleven Sports i Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów UEFA. Przy wyborze filmów można korzystać z rekomendacji dobieranych na podstawie wcześniejszych wyborów klienta.

Platformy VoD

Usługa Cyfrowy Polsat Go jest dostępna dla posiadaczy abonamentu Cyfrowego Polsatu za pośrednictwem dekodera podłączonego do Internetu oraz urządzeń mobilnych.

Usługi nc+ Go TV i nc+ Go

Platforma nc+ realizuje, oprócz nadawania linearnego kanałów DVB-S, także szereg usług OTT (Over the Top), czyli możliwość odbioru dowolnej treści wideo, np. sygnału telewizyjnego na żywo, w dowolnym miejscu i czasie na urządzeniach mobilnych w zasięgu sieci domowej Wi-Fi i radiowej sieci rozsiewczej operatora telekomunikacyjnego (radiowy internet). Nc+ oferuje swoim klientom dwie usługi: nc+ Go TV, dostępną w dekoderze po dołączeniu go do internetu, i nc+ Go na urządzenia mobilne. Nc+ poleca treści premium, najczęściej są to hity kinowe, dostępne na platformie niedługo po zejściu z ekranów kinowych, ostatnio także w 4K. W usłudze nc+ Go TV zapewniono dostęp do filmów i seriali 4K Canal+ polskiej produkcji, np. „Nielegalni” i „Kruk”. W obu usługach materiały wideo są dostępne bez reklam. Aplikacja nc+ Go na smartfony i tablety, a także przez stronę WWW działa od stycznia 2016 r. To serwis OTT dostępny tylko przez Internet, bez abonamentu.

Usługa nc+ Go TV z dekodera Ultra BOX+ umożliwia dostęp do filmów 4K z twardego dysku i serwera.

W usłudze nc+ Go są dostępne wybrane kanały telewizyjne na żywo, w sumie 122 kanały TV (np. wszystkie kanały Canal+ nadawane w HD), do których nc+ ma prawa licencyjne do emisji w Internecie, oraz filmy, seriale i programy na życzenie w różnych płatnych kolekcjach. Liczba dostępnych kanałów na żywo jest zależna od pakietu. Od 1 kwietnia 2018 r. na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego abonenci nc+ mają dostęp do serwisów online platformy nc+ także poza granicami Polski. Rozporządzenie obejmuje kraje Unii Europejskiej, na terenie których abonenci nc+ w trakcie czasowych pobytów poza granicami kraju mogą korzystać z serwisów online nc+ (w szczególności nc+ Go i Canal+ Sport Online) zgodnie z warunkami posiadanej oferty. Z aplikacji nc+ Go można korzystać na smartfonach z systemem Android, Apple, Windows Phone oraz komputerach i laptopach przez przeglądarki. Maksymalnie można zarejestrować 4 urządzenia, w tym przeglądarki komputerowe. Jednocześnie można odtwarzać materiały wideo na 2 urządzeniach.

Uwaga! Oferta kanałów TV na żywo na urządzeniach mobilnych jest mniejsza niż na dekoderach stacjonarnych. Wynika to z praw licencyjnych do emisji w Internecie, jakie musi posiadać opertor.

Zaletą dostępności kanałów TV na dekoderze i na urządzeniach mobilnych w domu jest możliwość zmiany źródła obrazu przy oglądaniu na żywo w wypadku trudnych warunków pogodowych: silne opady deszczu, pokrywa śniegu na antenie lub odwrotnie – gdy są problemy z Wi-Fi, transmisją na urządzeniu mobilnym, co skutkuje pikselozą, zatrzymaniem, buforowaniem obrazu.

Aplikację nc+ Go można zarejestrować na 4 urządzeniach: smartfonie, tablecie, komputerze i dekoderze.

Player. pl

Aplikacja jest dostępna na komputerach PC, Mac, smartfonach i tabletach, telewizorach smart TV Samsunga, LG, Panasonica, Sony, Philipsa, Toshiby, odtwarzaczach Blu-ray Sony, konsoli do gier PlayStation 3 i 4, dekoderach Netia, telewizji kablowej Toya Net, platformy nc+, a ostatnio za pomocą przystawki IPTV player+BOX. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość oglądania telewizji na żywo, filmów i seriali na życzenie po dołączeniu przystawki do Internetu przez Wi-Fi lub LAN. Oferta obejmuje 30 kanałów TV strumieniowanych na żywo i kanały telewizji naziemnej DVB-T (27 kanałów) w jakości SD i HD po dołączeniu anteny do przystawki. Atrakcyjną funkcją jest backward EPG, która umożliwia oglądanie programów z kanałów TV do 24 godzin wstecz oraz kontynuowanie oglądania na innym urządzeniu – tablecie czy komputerze.

Uwaga! Poprawne korzystanie z materiałów dostępnych w aplikacjach VoD wymaga łącza internetowego o przepływności co najmniej 2 Mbit/s dla materiałów wideo SD, 6 Mbit/s dla HD i 20–25 bit/s dla Ultra HD. Jakość obrazu na urządzeniach mobilnych zależeć będzie także od parametrów urządzenia mobilnego, np. procesora i wielkości pamięci.

Platformy VoD

Niewielka przystawka player+ BOX umożliwia dostęp do kanałów TV na żywo z sieci internetowej i telewizji DVB-T oraz filmów i seriali TVN oraz Canal+.

TVP VoD – strefa ABO

Na platformie TVP VoD uruchomiono strefę ABO (abonenta) z treściami premium produkowanymi lub dystrybuowanymi przez BBC Studios. Abonenci TVP mają dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych. Atrakcją mają być prapremiery odcinków seriali produkowanych przez TVP. Najlepsze filmy, seriale i programy można już oglądać w jakości HD. Wszystkie materiały wideo dostępne są również w aplikacji TVP VoD. Dostęp do strefy ABO w TVP VoD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać, aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję. Dostęp jest możliwy na telefonie, tablecie i komputerze. Vod. pl Usługa umożliwia dostęp do filmów, seriali, programów Onetu, programów hobbystycznych, dokumentów, gier, playera.pl, Ipli, MTV. Brak jest materiałów wideo 4K. Aplikacja jest dostępna na telewizorach marki Samsung oraz Android TV (np. Philips i Sony). Dostępne są materiały wideo płatne i bezpłatne. Należy korzystać z komputerów z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP (lub nowszej wersji), Mac OS X 10.4.8 (lub nowszej wersji). Przeglądarka internetowa: Microsoft Internet Explorer 8.0 lub jej nowsza wersja, Mozilla FireFox 20.X lub jej nowsza wersja, Apple Safari 4.X (tylko wersja dla MacOS) lub jej nowsza wersja, Google Chrome 23.X (tylko wersja dla MS Windows) lub jej nowsza wersja. Wymagana jest również instalacja programu (pluginu) Microsoft Silverlight 5.1 lub jego nowszej wersji (alternatywnie pluginu Widevine) oraz Adobe Flash Player 11.X. Z serwisu można korzystać na terytorium Polski.

Platformy VoD

Na platformie TVP VoD uruchomiono strefę ABO (Abonenta) z treściami premium, na której atrakcją będą prapremiery odcinków seriali TVP.

Serwisy zagraniczne w Polsce

Najpopularniejsze zagraniczne serwisy VoD to Netflix, YouTube, HBO Go i Amazon Prime. Według raportu firmy Sandvine, Netflix generuje największy ruch pobierania danych wideo – 15 proc. w całym Internecie, YouTube – 11,4 proc., przeglądanie stron internetowych – 7,8 proc., a strumienie transportowe MPEG – 4,4 proc. O popularności Netflixa świadczy fakt, że wielu producentów telewizorów oferuje piloty z przyciskami z wydzieloną funkcją Netfl ix. Na stronie serwisu można zobaczyć rekomendowane przez Netflix w 2018 r. telewizory takich marek jak LG i Sony, spełniające kryteria jakości obrazu (Netflix Recomended TV). Netflix rozpoczął współpracę z producentami telewizorów także pod kątem kalibracji obrazu, aby uzyskać filmową jakość. Tryb kalibracji obrazu z aplikacji Netflix opracowali wspólnie inżynierowie Sony oraz specjaliści od koloru z firmy Netflix. Jest on dostępny wyłącznie w telewizorach Sony Bravia z nowej serii Master: OLED AF9 i LCD ZF9.

Platformy VoD

Netflix zyskuje klientów swoimi produkcjami i bogatą ofertą filmów 4K.

YouTube

Serwis założony w 2005 r., który umożliwia bezpłatne umieszczanie filmów wideo, klipów i własnych filmików w Internecie po zarejestrowaniu się na portalu. Są także gry i filmy na żywo. Podawana jest liczba wyświetleń i polubień, link można udostępniać do innych serwisów. Dostępne jest wiele filmów w jakości 4K. Praktycznie każdy telewizor smart TV, smartfon, komputer umożliwia dostęp do tej aplikacji.

HBO Go

Oferuje płatne filmy i seriale oraz dokumenty własnej produkcji w jakości HD i natywnym 4K. Jest to ponad 2000 godzin materiału wideo dostępnych na telewizorach, dekoderach, tabletach, smartfonach, Apple TV, przystawce Chromcast, konsolach gier, komputerach. Serwis VoD HBO Go jest dostępny na wielu platformach DVB-S i kablowych: Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Inea, Toya, Multimedia Polska oraz operatorów telekomunikacyjnych: Plus, Play, Orange i innych. W HBO Go można oglądać wybrane seriale i filmy jeszcze przed premierą telewizyjną w HBO. W celu zachowania ciągłości przekazu przy zmniejszającej się szybkości łącza wykorzystywane jest adaptacyjne strumieniowanie. W czasie wyświetlania filmów możliwy jest wybór ścieżki audio, napisów lub wersji z lektorem w języku polskim. Można korzystać z 5 urządzeń i oglądać jednocześnie na dwóch. Jest to usługa abonamentowa.

Amazon Prime

To usługa VoD premium abonamentowa z dostępem do katalogów z filmami w dowolnym momencie. Wiele filmów i seriali jest w jakości 4K z HDR Dolby Vision i HDR10+, także z polskimi tłumaczeniami. Z aplikacji można korzystać na urządzenia takich jaktablet lub telefon z systemem iOS, Android, Fire OS, konsole do gier (PlayStation 3/4, Xbox One, Wii U), telewizory smart TV (Android TV, Orsay, Tizen, webOS, tvOS) lub dowolne komputery z przeglądarkę internetową. W usłudze nie ma możliwości tworzenia profili dla członków rodziny, jak jest to możliwe w serwisie Netflix.

Filmbox Live

Firma SPI International jest od ponad dwudziestu lat jednym z głównych dystrybutorów filmów i programów telewizyjnych na rynku międzynarodowym. Obecnie SPI dystrybuuje 14 kanałów telewizyjnych i oferuje atrakcyjną bibliotekę materiałów VoD. Za pomocą aplikacji Filmbox Live jest możliwe oglądanie na żywo kanałów telewizyjnych i materiałów VoD na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. SPI ciągle uatrakcyjnia swoją ofertę i otwiera nowe możliwości wspólnie partnerami na całym świecie (Samsung, LG, Philips, Sony, Vestel).

Telewizory smart TV – dostęp do wielu serwisów VoD

Dostęp do wielu serwisów VoD zapewniają producenci telewizorów. Atrakcyjność oferty VoD jest jednym z argumentów za zakupem telewizora smart TV. Serwisy VoD z filmami 4K umożliwią posiadaczom telewizorów Ultra HD oglądanie ich z najlepszą jakością. Dostęp do aplikacji jest możliwy w oparciu o system TV danego producenta, np. Tizen (Samsung), Webos (LG), Firefox (Panasonic) i platformę Android TV, którą zastosowano w telewizorach np. Sony, Philipsa, TCL, a ostatnio Sharpa.

Platformy VoD

Atrakcyjną ofertę serwisów VoD z filmami 4K można znaleźć w telewizorach Samsung smart TV, w tym najnowszą iTunes Movies and TV shows.

Samsung Tizen

Atrakcyjną ofertę serwisów VoD z filmami 4K można znaleźć w telewizorach Samsung Smart TV. System Tizen w szybki i intuicyjny sposób umożliwia zarządzanie aplikacjami VoD. Korzystając z głosowej wyszukiwarki przekierowywani jesteśmy do aplikacji YouTube. Popularne są aplikacje VoD, takie jak Amazon Prime, HBO Go, player.pl, Netflix, Filmbox Live, Ipla, VoD.pl i TVP VoD. Są one żródłem filmów i seriali w jakości 4K HDR. Aplikacje są stale aktualizowane. Najnowsza aplikacja to iTunes Movies & TV Shows, która jest dostępna wyłącznie w telewizorach marki Samsung. Dzięki niej użytkownicy zyskają dostęp do swojej biblioteki iTunes. Będą także mogli przeglądać iTunes Store i kupić lub wypożyczyć setki tysięcy filmów oraz seriali telewizyjnych, co obejmuje także największy wybór produkcji 4K HDR.

Usługi ISIO w urządzeniach wideo marki TechniSat

Telewizory smart TV i odbiorniki satelitarne marki TechniSat są wyposażone w aplikacje ISIO, które są internetową listą z linkami do atrakcyjnych stron internetowych i serwisów VoD, zoptymalizowane do wyświetlania na ekranach telewizorów. Podobnie jak w wypadku listy programów telewizyjnych lub radiowych, można wywołać te strony za jednym naciśnięciem przycisku na pilocie. Ponadto, lista może być sortowana według gatunków, aby jeszcze szybciej znaleźć pożądane oferty. Internetowa lista urządzenia ISIO jest regularnie i bezpłatnie poszerzana o interesujące aplikacje ISIO i może być indywidualnie uzupełniana i edytowana. Portal rozrywkowy ISIOlive umożliwia dostęp do szerokiej gamy treści wideo, podcastów, internetowych stacji radiowych i usług online - ze stale aktualizowanymi rekomendacjami redakcyjnymi i listami ulubionych. ISIOlive to doskonała strona główna z czterema głównymi sekcjami: linki, wideo, audio i radio. ISIOlive pokazuje wszystkie usługi internetowe i oferty online, które można uruchomić z urządzeń ISIO. Tematyka obejmuje kulturę, sport, wiadomości, rozrywkę, rodzinę, zdrowie, politykę i biznes. W telewizorach smart TV marki TechniSat jest możliwość dostępu do serwisu TVP VoD poprzez platformę hybrydową (z możliwością oglądania programów TV w późniejszym terminie, które były nadawane na żywo), a także do serwisu YouTube. Wygodnym sposobem korzystania z serwisów VoD Netflix lub Amazon Prime Video, jest możliwość użycia dongli Amazon lub Google Chromecast dołączonych do wejścia HDMI. Wykorzystując funkcję przekierowania, oba urządzenia obsługiwane są za pomocą pilota TechniSat. Z donglami współpracują telewizory TECHNILINE PLUS, TECHNILINE PRO i TECHNIPLUS ISIO i z funkcją przekierowania TECHNIVISTA SL, TECHNIMEDIA UHD+, TECHNIMEDIA UHD+SL oraz nowoczesny soundbar z pakietem tunerów DVBS/ T/C SONATA 1. W aplikację ISIO są wyposażone także odbiorniki DVB-S i DVB-T np.: Digipal DAB+, Digipal Smart Home, Digit ISIO S, Digit ISIO S2, Digit ISIO STC. Możliwości wybranych odbiorników i telewizorów marki TechniSat można zwiększyć, dokupując głośnik Echo Alexa, który umożliwi głosowe wyszukiwanie treści i obsługę telewizorów lub odbiorników DVB-S.

Platformy VoD

Portal rozrywkowy ISIOlive w telewizorach i dekoderach marki TechniSat umożliwia dostęp do szerokiej gamy treści wideo.

Vestel CDA Premium

Firma Vestel, producent m.in. telewizorów takich marek jak Toshiba i JVC, konsekwentnie rozwija swoją ofertę smart TV. Tym razem we współpracy z portalem VoD CDA wprowadza po raz pierwszy aplikację CDA Premium, stworzoną dla telewizorów smart TV marek Toshiba oraz JVC. Dzięki temu odbiorcy uzyskają łatwy dostęp do prawie 6000 tytułów filmowych znajdujących się na platformie za pośrednictwem ekranów telewizorów.

Platformy VoD

Telewizory JVC i Toshiba mają aplikację VoD CDA Premium z dostępem do niemal 6000 filmów.

Telewizory z Androidem TV

Firma TCL rozwija usługi smart TV w oparciu o system Android TV. Producent obiecuje, że we wszystkich telewizorach będzie możliwa aktualizacja systemu do wersji Android 8.0 Oreo. Dzięki dostępowi do aplikacji Filmy Google można je oglądać na telewizorze i na urządzeniach mobilnych (Chromecast). Jest także wiele innych aplikacji z dostępem do filmów, jak YouTube, Amazon Prime TVP VoD, Onet VoD. Przy wyszukiwaniu filmów są pomocne pilot z funkcją Google Home i Asystent Google. Przycisk na pilocie „Netflix” umożliwia szybki dostęp do serwisu.

2019-03-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket