Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

JURA

Ekspres automatyczny Z6 Diamond Black

Ekspres automatyczny

Model Z6 to jeden z najbardziej zaawansowanych ekspresów szwajcarskiej marki. Na rynku obecny jest już od 2016 r. Niedawno producent wprowadził do oferty jego unowocześnioną wersję. Ma ona szereg nowatorskich rozwiązań i zyskała m.in. niezwykle stylowe wykończeniu Diamond Black.

Nowa wersja modelu Z6 ma zapewnić jeszcze łatwiejszy dostęp do najlepszej kawy, serwowanej jak od najlepszego baristy. Za naciśnięciem jednego przycisku przygotuje ona jeden z 22 specjałów. Do największych wprowadzonych nowości należy profesjonalny młynek Aroma. Wyróżnia się on o 12,2 proc. głębszym aromatem mielonej kawy w porównaniu z Aroma G3. Co ważne, przez cały okres jego eksploatacji jakość mielenia nie ulega zmianie. Większy udział drobnych cząstek w mielonej kawie jest zasługą przede wszystkim udoskonalonej geometrii młynka.

Kolejną z innowacji jest od nowa zaprojektowany system obiegu płynów. Kawa po ekstrakcji zostaje automatycznie zmieszana z gorącą wodą. Dzięki temu przygotowywane są znakomite i lekkostrawne specjały typu lungo, zupełnie jak od baristy.

JURA Z6 Diamond Black to także nowy sposób obsługi, którą ułatwia zastosowana sztuczna inteligencja. Ekspres rozpoznaje preferencje smakowe domowników i dopasowuje automatycznie wygląd ekranu startowego. Dzięki temu na 3,5-calowym wyświetlaczu możemy jeszcze szybciej uzyskać dostęp do ulubionej kawy.

Oczywiście, oprócz wspominanych innowacji nie zabrakło sprawdzonych rozwiązań marki JURA. Wśród nich wymienić można proces ekstrakcji pulsacyjnej, który dzięki impulsowemu parzeniu kawy pozwala uwolnić jej pełny bukiet i aromat. Regulowana jednostka zaparzania ma pojemność od 5 do 16 g. JURA Z6 Diamond Black jest także w pełni kompatybilny z aplikacją JURA Operating Experience (J.O.E.). Przy jej pomocy ekspres można wygodnie obsługiwać z poziomu smartfona. Daje to możliwość nie tylko łatwego programowania ulubionych rodzajów kawy, ale również dostęp do statystyk i sklepu. Dużą zaletą jest również tryb konserwacji, który w kilku krokach przeprowadza użytkownika przez wszystkie programy konserwacyjne.

Nowość stanowi również sam kolor Diamond Black. Urządzenie wyróżnia się nowoczesną dwukomponentową obudową, a faktura materiału i znakomita jakość wykonania nadają mu wyjątkowy styl. Nowa wersja ekspresu JURA Z6 dostępna jest również w wykończeniu w kolorze aluminiowym.

Ekspres automatyczny
Ekspres automatyczny
2019-01-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket