TROTEC

Osuszacze powietrza z serii DH-VPR+

Osuszacze powietrza

Centrale klimatyzacyjne Trotec ThinC! bazują na osuszaczach powietrza DH z serii urządzeń High Performance i chronią wartościowe przedmioty, takie jak kolekcje pojazdów, obrazy w muzeach, starodruki, wino, antyki.

Urządzenia te zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią także w pomieszczeniach pozbawionych ogrzewania i przy niskich temperaturach – od 5 °C. Dodatkowo mają przemysłowe moduły czyszczenia i filtrowania powietrza. Wszystkie modele ThinC! odznaczają się łatwą obsługą i automatycznym sterowaniem wilgotnością powietrza (w oparciu o higrostat) oraz gwarantują neutralizację zapachów. Regulator intensywności pracy gwarantuje uzyskanie indywidualnych parametrów klimatycznych. Centrale eliminują korozję, kurz, sadze, opary benzyny, pleśn, bakterie i utrzymują parametry higieniczne i zużycia energii na stałym i właściwym poziomie.

Zastosowanie osuszacza DH-VPR+ zapobiega wysuszaniu korków w butelkach z winem, przenikaniu tlenu do wnętrza butelek, tworzeniu się pleśni na etykietach lub zaburzaniu aromatu wina przez inne zapachy.

Drewno antycznych mebli i kosztownych instrumentów reaguje na zbyt wysoką wilgotność powietrza i lepiej przechowuje się w stabilnych warunkach. Unika się wtedy pęknięć, deformacji forniru, przebarwień i rozwarstwień drewna.

Pasjonaci lektur starodruków powinni dbać o cenne zbiory. Urządzenia kontrolujące klimat przeznaczone dla bibliofilów dostosowują parametry powietrza w celu uzyskania optymalnych dla papieru warunków i wychwytują z powietrza szkodliwe substancje. Pozwala to na uniknięcie takich wad jak rysy, odkształcenia materiału, uszkodzenia atramentu lub stęchlizna.

Modele ThinC! wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem. Kolory i materiał przedniej osłony mogą być dostosowane do indywidualnych życzeń.

W ofercie firmy Trotec są urządzenia DH-VPR+ o następujących parametrach osuszania powietrza: DH 15 VPR+ – 22 l/24 h, 250 m3/h, DH 30 VPR+ – 52 l/24 h, 745 m3/h, DH 60 VPR+ – 104 l/24 h, 1065 m3/h.

Osuszacze powietrza
2018-12-05