Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

JURA

Styl w kompaktowym wydaniu

Styl

Rokrocznie w trakcie jesiennych spotkań z dystrybutorami JURA prezentuje najnowszą ofertę produktową. Tym razem wzbogacił ją model ENA 8, który miałem przyjemność testować. Jest to jeden z najbardziej kompaktowych ekspresów w ofercie marki, jego szerokość to jedynie 27 cm. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby w kilka chwil przygotować jeden z 10 specjałów.

Tym, co przykuwa uwagę od razu po wyjęciu ekspresu z pudełka, jest oczywiście wzornictwo (zdjęcie nr 1). Biała obudowa modelu ENA 8 jest na tyle uniwersalna, że pasuje do większości kuchni, a jednocześnie dzięki smukłym liniom nadaje pomieszczeniu sznyt i styl. Warto wspomnieć, że ekspres dostępny jest także w innych wersjach wykończeniowych: czerwonej, czarnej oraz tajemniczo brzmiącej Signature Line. Ta ostatnia ma obudowę wykonaną z litego aluminium o grubości 3 mm. JURA zadbała więc o możliwość ozdobienia praktycznie każdej kuchni. Niezależnie od wersji wykończenia uwagę przykuwa również cylindryczny zbiornik na wodę (zdjęcie nr 2) o pojemności 1,1 l. Kształtem przypomina on kryształową karafkę.

Odchodząc jednak nieco od wyglądu, warto skupić się na kawie. W końcu to w ekspresie automatycznym jest najważniejsze. JURA przyzwyczaiła nas już do najlepszej jakości i nie inaczej jest w tym wypadku. Specjały możemy wybierać za pomocą dużego kolorowego wyświetlacza LCD (zdjęcie nr 3) oraz umieszczonych obok przycisków. Jest to rozwiązanie niezwykle proste i intuicyjne. W panelu konfi - guracyjnym możemy dokładnie określić parametry każdego specjału, takie jak ilość wody, spienionego mleka czy przede wszystkim moc kawy, która regulowana jest w 10-stopniowej skali (zdjęcie nr 4). Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie zawsze przygotuje taką kawę, jak lubimy. Co ważne, ten sam panel konfi guracji wyświetla się na ekranie w trakcie przygotowania napoju, jeśli więc np. odwiedzą nas goście, możemy łatwo dopasować kawę jednorazowo do ich preferencji. Na szczycie urządzenia znajduje się pojemnik na kawę (zdjęcie nr 5), w którym zmieścimy 125 g ziaren pod elegancką pokrywą, obrotowy przełącznik pozwala zaś na regulację grubości mielenia ziaren. Jednostka zaparzania jest regulowana i wynosi od 6 do 10 g. Możemy oczywiście wykorzystać także kawę już zmieloną. Pomimo kompaktowych wymiarów sprzęt w żaden sposób nie stracił na funkcjonalności i oferuje rozwiązania znane z innych ekspresów szwajcarskiej marki, w tym flagowy proces ekstrakcji pulsacyjnej, który uwalnia pełny bukiet kawy.

Dużą zaletą ekspresu jest oczywiście możliwość łatwego przyrządzania kawy mlecznej (zdjęcie nr 6), także za naciśnięciem jednego przycisku. Warto przy tym wyposażyć się w odpowiedni pojemnik na mleko. Owszem, można je pobierać prosto z butelki czy kartonu, jednak jest to mało estetyczne rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się nawet niewielka karafka, którą JURA oferuje jako akcesorium lub – dla prawdziwych smakoszy kawy mlecznej – chłodziarka do mleka, która pozwoli utrzymać jego idealną temperaturę.

Z pewnością obok atrakcyjnego wzornictwa oraz znakomitej kawy jedną z największych zalet ekspresu jest jego bezobsługowość. Zarówno po uruchomieniu, jak i wyłączeniu elementy systemu kawy i mleka są płukane. W ustawieniach do dyspozycji użytkownika oddano programy czyszczące. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlającymi się na ekranie instrukcjami, a sam proces przebiega bardzo szybko i intuicyjne. Dzięki temu czyszczenie urządzenia jest niezwykle łatwe i pozwala utrzymać je w dobrym stanie oraz zachować jakość kawy.

Z racji tego, że JURA ENA 8 to ekspres kompaktowy, producent przewidział, że może być on wykorzystywany przez okazjonalnych kawoszy. W związku z tym wraz z nim do oferty trafił nowy typ filtra Claris Smart w wersji mini, który należy wymieniać po przefiltrowaniu 30 l wody lub co 2 miesiące. Oczywiście ekspres współpracuje także z tradycyjnym filtrem Claris Smart. JURA ENA 8 to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników kawy. Kompaktowe wymiary sprawiają, że w każdej kuchni znajdzie się dla niego miejsce. Oprócz tego obsługa i konserwacja są wręcz banalne, a przygotowana kawa jest znakomita.

Styl

(zdjęcie nr 1)

Styl

(zdjęcie nr 2)

Styl

(zdjęcie nr 3)

Styl

(zdjęcie nr 4)

Styl

(zdjęcie nr 5)

Styl

(zdjęcie nr 6)

2018-12-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket