TIROSS

Latarka Tiross TS-1901

Latarka Tiross TS-1901

Współczesne latarki LED mają coraz więcej funkcji. Przykładem jest akumulatorowa latarka Tiross TS-1901, którą testowaliśmy w redakcji.

Latarka ma dwa źródła światła: 5 W TF1 LED i 3 W LED COB, które są wykorzystywane jako wąska wiązka światła (tzw. światło punktowe) oraz dwukolorowy oświetlacz (szeroka wiązka) białym lub czerwonym światłem. Światło czerwone może także migać i być wtedy światłem alarmowym. Latarka jest zasilana akumulatorem 2000 mAh zamocowanym na stałe. Cztery niewielkie niebieskie LED sygnalizują stopień naładowania akumulatora. Akumulator pełni także funkcję power banku. Jest ona bardzo przydatna w terenie, gdy nie mamy możliwości zasilania z sieci 230 V. Gniazda USB wyjście i wejście mikro-USB (ładowanie akumulatora) są zabezpieczone gumową zaślepką zapobiegającą wnikaniu wilgoci. W zestawie jest przewód USB do ładowania np. smartfona, ale nie ma zasilacza. Latarka w trybie pracy power banku także może świecić. Trzeba obserwować niebieskie diody, informujące, na ile wystarczy energii do świecenia po naładowaniu smartfona. W przypadku smartfona LG Bello o pojemności akumulatora 2540 mAh wystarczy jej na jedno naładowanie.

Latarka Tiross TS-1901 2
Latarka Tiross TS-1901 3
Latarka Tiross TS-1901 4

Przy ciągłym świeceniu światłem punktowym będziemy mogli świecić ok 3,5 h (3 W) i oświetlaczem 2 h (5 W). Warto mieć zasilacz samochodowy USB zasilany z gniazda zapalniczki, aby w każdej chwili można naładować akumulator latarki, będąc w terenie. Czerwonym gumowym przyciskiem uruchamiamy poszczególne źródła światła. Pierwsze wciśnięcie gumowego przycisku uruchamia na kilka sekund diody stanu naładowania akumulatora, drugie – światło punktowe, trzecie – wyłącza punktowe, a włącza oświetlacz z białym światłem, czwarte – przełącza na czerwone światło, a przytrzymanie przycisku włącza miganie.

Latarkę pewnie trzyma się w dłoni. Strumień światła punktowego nie jest jednorodny, ma wyraźnie zaznaczony jaśniejszy centralny punkt, brak jest regulacji jasności świecenia i zmiany kąta strumienia. Zasięg wynosi ok. 20–30 m i zapewnia wyraźne oświetlenie terenu.

Latarka Tiross TS-1901 6

Obudowę wykonano z czarnego, solidnego plastiku. Dołączono do niej obrotową podstawkę z magnesami. Można ją ustawiać w czternastu położeniach. Magnesy są bardzo przydatne przy pracach warsztatowych, np. naprawie samochodu. Podstawka może być także wieszakiem. W teście nocnym przy pracach samochodowych latarkę mocowano do maski 5 i do błotnika 6 za pomocą magnesów, które pewnie trzymały latarkę. Oświetlacz bardzo jasno oświetlał komorę silnika lub koło, zapewniając komfort pracy. Przy dłuższej pracy obudowa mocno się nagrzewa. Podsumowując latarka dobrze sprawdza się przy pracach samochodowych jak i przy tradycyjnych zastosowaniach do oświetlenia terenu w podróży.

Latarka Tiross TS-1901 8
Latarka Tiross TS-1901 9
2018-10-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket