Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Czajnik elektryczny KF 4041

Styl retro wśród producentów sprzętu AGD niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Odwołuje się on bowiem do emocji, nostalgii za tym, co dobre i w naszych kuchniach sprawdzone. Dlatego Amica obok wielu urządzeń dużych w stylu retro zaprezentowała także czajnik elektryczny KF 4041, który bez wątpienia podbije serca miłośników tego typu stylizacji.

Bryła sprzętu na myśl przywodzi tradycyjne czajniki, nad nią góruje klasyczna zaokrąglona rączka. Czajnik został wykonany ze stali nierdzewnej i dostępny jest w kolorze klasycznej czerni. Zastosowanie tego materiału gwarantuje, że woda będzie miała znakomity smak, a barwa sprawia, że świetnie komponuje się on z wystrojem niemal każdej kuchni. Pojemność wynosi 1,7 l, co pozwala na zagotowanie za jednym razem niemal siedmiu szklanek wody. D ługość przewodu zasilającego to 70 cm i można go nawinąć na podstawę.

Niezwykle wyrafinowanym dodatkiem jest umieszczona na korpusie tarcza. Jest to analogowy wskaźnik temperatury wody. Rozwiązanie to może nie jest tak zaawansowane jak np. cyfrowe sterowanie i wyświetlacze, jednak z pewnością nie można mu odmówić stylu i wyrazu. Detal ten znakomicie wzbogaca bryłę czajnika i nadaje mu unikatowy styl, a to przecież dziś w drobnym sprzęcie AGD jest nie mniej ważne niż jego funkcjonalność. A tej ostatniej czajnikowi Amica KF 4041 również odmówić nie sposób. Wbudowany wskaźnik temperatury pozwala bowiem na jej kontrolę, dzięki czemu herbaty i zioła będą zaparzane dokładnie w takiej temperaturze, w jakiej powinny. Do tego warto wspomnieć o obecności lampki kontrolnej, która sygnalizuje pracę sprzętu, oraz oczywiście czytelnym wskaźniku poziomu wody, umieszczonym na obudowie. Ścięty dziobek pozwala z kolei na precyzyjne zalewanie naparów. Moc czajnika wynosi 2200 W, dzięki czemu woda nagrzewa się szybko.

Wieko sprzętu jest unoszone, a o brak obecności zanieczyszczeń dba filtr antywapienny umieszczony wewnątrz. Dużą zaletą jest zastosowanie płaskiej grzałki. Dzięki niej zagotować możemy nawet niewielką ilość wody, a podstawa jest w pełni obrotowa. Oczywiście producent nie zapomniał bezpieczeństwie. Czajnik wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, kontroler firmy Otter oraz antypoślizgową bazę.

Czajnik elektryczny KF 4041
Czajnik elektryczny KF 4041 2
2018-09-14

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket