Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BREVILLE

Seria śniadaniowa High Gloss

Seria śniadaniowa High Gloss

Spośród drobnego sprzętu AGD serie śniadaniowe to przykład wyjątkowych produktów. Rzadko chowamy je w szafkach, wręcz przeciwnie – umieszczone na blacie stanowią prawdziwą ozdobę kuchni i są w stanie całkowicie zmienić jej oblicze. Nie inaczej jest z serią High Gloss marki Breville, którą przetestowaliśmy.

W jej skład wchodzą czajnik elektryczny, opiekacz do kanapek oraz dwa tostery, na dwie lub cztery kromki chleba. Jak już wskazuje sama nazwa, seria High Gloss wyróżnia się wykończeniem na wysoki połysk w kolorze białym z akcentami ze stali nierdzewnej. Specjalna powłoka zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się odcisków palców. Faktycznie, wzornictwo linii High Gloss zasługuje na wysoką ocenę i z pewnością nada ono szyku niejednej kuchni.

Testy zaczęto od czajnika elektrycznego VKJ944X. Ma on moc 2,4 kW oraz pojemność 1,7 l. W praktyce pozwoliło to na zagotowanie 1 l wody o temp. 25 °C w ok. 90 sekund. Relatywnie duża pojemność w połączeniu ze znaczną mocą sprawiają, że czajnik znakomicie nadaje się np. dla rodzin, w których często trzeba gotować duże ilości wody. Wnętrze obudowy wykonane zostało z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które w żaden sposób nie aromatyzuje i nie wpływa na smak gotowanej wody. Przyglądając się urządzeniu, warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję.

Rączka jest wygodna i umożliwia pewny chwyt. Przy nalewaniu wrzątku para nie uderza w dłoń użytkownika, dlatego nie ma ryzyka poparzenia czy wywołania nieprzyjemnego bólu. Lekko ścięty dziobek jest precyzyjny i nie powoduje rozlewania płynu, a we wnętrzu umieszczono duży i solidny filtr siateczkowy wykonany z tworzywa sztucznego. Sprzęt oczywiście wyposażono w płaską grzałkę oraz obrotową podstawę. Inne praktyczne rozwiązania to wygodny duży przełącznik oraz pokrywa otwierana przyciskiem.

Seria śniadaniowa High Gloss 2
Seria śniadaniowa High Gloss 3
Seria śniadaniowa High Gloss 4

Kolejnym z udostępnionych do testów sprzętów był opiekacz do kanapek VST074X. Tym, co go wyróżnia, jest przede wszystkim powłoka Dura-Ceramic pokrywająca płyty grzejne. Jest to powłoka ceramiczna, która przekazuje ciepło szybciej niż tradycyjne powłoki nieprzywierające. W praktyce pozwala to więc na szybsze przygotowanie kanapek. W porównaniu do tradycyjnych powłok nieprzywierających jest ona również trwalsza i wykazuje odporność na zarysowania. Warto dodać, że płyty grzewcze są wyjmowane, a to jednak nie jest nieoczywiste rozwiązanie w segmencie opiekaczy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej czyści się urządzenie. Na opiekaczu znajdziemy także dwie lampki kontrolne, które informują o jego pracy i czy płyty zostały nagrzane. Pokrywy są zamykane na zatrzask, który zapewnia prawidłowe dociśnięcie kanapek.

Linię High Gloss uzupełniają tostery, w tym przetestowany przez nas VTT676X na dwie kromki chleba. Jest on wyposażony w minutnik, który pozwala na ustalenie czasu opiekania, na maksymalnie 9 minut. Ciekawym dodatkiem jest funkcja „podnieś i zobacz”. Dzięki niej w trakcie pracy tostera możemy sprawdzić poziom przyrumienienia pieczywa. Oprócz tego nie zabrakło oczywiście funkcji rozmrażania pieczywa i ponownego opiekania, a na dołączonym ruszcie możemy podgrzewać np. bułeczki czy rogale. Zaletą jest również szerokość szczelin tostera wynosząca 3,5 cm. Dzięki temu możemy opiekać nawet grubsze kromki pieczywa. Okruchy z pieczywa gromadzą się na wysuwanej tacce, co znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia.

Seria śniadaniowa High Gloss 6
Seria śniadaniowa High Gloss 7
Seria śniadaniowa High Gloss 8

Seria śniadaniowa Breville High Gloss to bez wątpienia nie tylko praktyczny i stylowy dodatek do kuchni. Wzornictwo jest dużą zaletą, ponieważ mimo indywidualnego charakteru jest ono na tyle uniwersalne, że pasuje do większości wnętrz. Dodatkowo pamiętać należy o dobrej jakości wykonania.

Seria śniadaniowa High Gloss 9
2018-09-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket