Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO

Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO

Najnowsza seria pralek rodzimej marki prezentuje się nad wyraz dobrze. Urządzenia, które zostały przychylnie przyjęte na rynku, skutecznie radzą sobie z wyjątkowo długą listą plam, piorąc przy tym wyjątkowo cicho i ekonomicznie.

Kiedy po raz pierwszy włączyłam pralkę z nowej rodziny urządzeń DreamWash, kilka razy podchodziłam do drzwi łazienki, aby sprawdzić, dlaczego pralka nie działa… Oczywiście ona nie tylko pracowała, ale i w owym czasie nawet wirowała!

Testowana pralka, podobnie jak cała seria Dream- Wash, robi wrażenie pod wieloma względami: jest ekonomiczna w użyciu (A+++ – 35 proc.) i ma niezwykle szeroki wachlarz nowoczesnych funkcji – od prania parowego przez inwerterowy silnik nowej generacji po automatyczne dozowanie. Ma także swój niepowtarzalny styl, którego namiastką jest choćby duży, intuicyjny panel sterowania.

Odkryciem pralki, ale i najczęściej używanym rozwiązaniem podczas testów, okazała się sztandarowa funkcja tej serii – SteamTouch. Funkcja parowa z dużą ilością wtłaczanej pary wodnej w kilku cyklach do bębna w połączeniu z wybranym programem powodują, że tkaniny naprawdę są czyste i pachną świeżością – nie dominuje jednak zapach detergentu, wręcz przeciwnie – tkanina pachnie neutralnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, jest miękka i przyjemna w dotyku.

Kolejną, jedną z ważniejszych zalet pralki jest funkcja automatycznego dozowania OptiDose. Nic tak nie wywołuje uśmiechu na ustach kobiety jak odpoczynek i brak dodatkowych, uciążliwych obowiązków. Proszę mi wierzyć, byłam przeszczęśliwa, kiedy raz uzupełniłam do pełna pojemniki z płynem do zmiękczania i żelem do prania tkanin, aby wiedzieć, że przez kolejnych 20 cykli to pralka będzie dodawała za mnie detergenty i sama je dobierze do parametrów prania. Ulga, ale i ekonomia, zarówno zużycia detergentów, jak i mediów! Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest to, że uzupełniamy zbiornik tylko jednym płynem: albo do prania kolorów, albo też do tkanin białych czy czarnych. Co jeśli w międzyczasie chcę wyprać inny kolor? Wówczas możemy wyłączyć opcję OptiDose albo zmniejszyć ilość użytych środków. Dodatkowo możemy zastosować proszki sypkie, płynne wybielacze, płyny do kolorów, granulki zapachowe, umieszczając je w specjalnym, silikonowym pojemniku OptiCup.

Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 2
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 3
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 4

Praktyczne jest także dodawanie ubrań w czasie trwającego cyklu prania. Odpowiada za to opcja Add+, która pozwala to robić, ale tylko w wyznaczonych momentach prania – na wyświetlaczu pojawia się ikonka, informująca, kiedy możemy z funkcji skorzystać. Jeśli zapomnieliśmy wrzucić do bębna pojedynczy ręcznik, bieliznę czy bluzkę lub przez pomyłkę umieściliśmy jakaś tkaninę, przytrzymujemy przycisk przez 3 sekundy, aż pralka zwolni magnetyczną blokadę drzwi bębna. Przemyślana konstrukcja gumowego kołnierza nie dopuszcza do przelania się wody.

Ciekawym rozwiązaniem powiązanym ze wszystkimi dostępnymi programami jest MaxLoad – w praktyce jest ono informacją dla użytkownika, ile prania możemy włożyć do bębna, tak aby pralka wyprała je najefektywniej i najskuteczniej (pojawia się wówczas informacja Full/FUL – czyli maksymalnym załadunku albo Half/HLF– o połowie bębna).

Od zawsze zwracamy czytelnikom uwagę, żeby przywiązywali wagę do jakości i konstrukcji samego bębna. Przecież to on ma największe znaczenie przy usuwaniu plan, ale też przy pielęgnacji tkanin. Amica zastosowała tu specjalne wytłoczenia, które sprzyjają trwałości pranych ubrań, a perforacja i wypustki sprawiają, że pranie odbywa się rzeczywiście bezpiecznie.

Pralka przystosowana jest do nowoczesnego, ale i tradycyjnego konsumenta – znaleźć można standardowe programy do prania bawełny, ale także do tkanin delikatnych, wełny, odzieży outdorowej itd. – opcjonalnie w konfiguracji wyboru pary wodnej. Duży plus także za program Express 15

Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 6
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 7
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 8
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 9
Pralka DreamWash DAW 8143 DSIBTO 10
2018-09-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket