Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CONCEPT

Grill elektryczny i gofrownica GE2010

Grill elektryczny i gofrownica GE2010

Elektryczne grille cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy raczyć się grillowanymi potrawami nie tylko latem, ale i zimą, także na balkonie mieszkania. Z kolei oferowany przez markę Concept grill GE2010 oferuje znacznie więcej dzięki wymiennym płytom grzewczym.

W praktyce mamy do czynienia z urządzeniem 3 w 1. W zestawie dołączone są cztery płyty grzewcze. Dwie obustronne, z ożebrowaniem z jednej strony i płaskie z drugiej , oraz dwie przeznaczone do przyrządzania gofrów . Płyty z ożebrowaniem naturalnie znakomicie sprawdzą się przy grillowaniu mięsa, warzyw także opiekaniu kanapek. Płaska płyta pozwoli także na opiekanie mięsa i warzyw, ale również smażenie jajek, bekonu, a nawet placków ziemniaczanych. Płyty łatwo się usuwa. Wystarczy wcisnąć umieszczone w ramkach przyciski. Sama ich wymiana to kilka chwil, a bezpośrednio pod nimi znajdują się grzałki. Oprócz wszechstronności wymiana płyt to inna zaleta, mianowicie po użyciu wystarczy je umyć w zmywarce. Pokryte zostały powłoką nieprzywierającą, więc są łatwe także w ręcznym czyszczeniu, a dania nie przywierają do nich. Płyty wyposażono w kanaliki, które odprowadzają nadmiar wytopionego tłuszczu. Trafia on do niewielkiego pojemnika umieszczonego pod grillem.

Grill elektryczny i gofrownica GE2010 2
Grill elektryczny i gofrownica GE2010 3
Grill elektryczny i gofrownica GE2010 4
Grill elektryczny i gofrownica GE2010 5

Sprzęt może pracować w dwóch trybach: rozłożony na płasko jak tradycyjny grill (to przydatne rozwiązanie, gdy chcemy przygotować więcej jedzenia), można wtedy zastosować dwie różne płyty, a także jako grill kontaktowy, gdy zależy nam na szybkości lub też opiekamy, np. panini. Wysokość górnej płyty jest regulowana, więc bez problemu zmieścimy nawet grube kanapki, szaszłyki czy kawałki mięsa. Podczas przechowywania przydatna będzie blokada otwarcia grilla. Dużą zaletą jest również prostota użytkowania. Znajdujący się na froncie panel sterowania jest prosty i czytelny.

Grill elektryczny i gofrownica GE2010 7
Grill elektryczny i gofrownica GE2010 8

Pokrętło z lewej strony pozwala na regulację mocy grzania, z kolei z prawej strony umieszczono… minutnik z maksymalnym czasem pracy 30 min i podziałką co 5 min. Jest to proste, ale niezwykle użyteczne rozwiązanie. Na przykład podczas pieczenia gofrów wystarczy zalać płytki ciastem, ustawić minutnik na określoną wartość, a o gotowym wypieku poinformuje dzwonek. Dzięki temu podczas pieczenia nie trzeba stale kontrolować stanu gofrów. Dużą zaletą jest moc wynosząca 2000 W, dzięki której sprzęt bardzo szybko osiąga temperaturę niezbędną do pieczenia lub smażenia.

Na koniec warto wspomnieć o wzornictwie. Grill wykonano ze stali nierdzewnej z czarnymi elementami z tworzywa. Prezentuje się on bardzo atrakcyjnie, a przy tym łatwo utrzymać go w czystości. Sprzęt z pewnością będzie dobrze pasował do nowoczesnej kuchni.

Grill elektryczny i gofrownica GE2010 9
2018-08-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket