SIEMENS

Nagrody „Future Living Award” rozdane!

Nagrody „Future Living Award” rozdane!

Jubileuszowa, 5. gala Siemens Future Living Award już za nami! W tegorocznej odsłonie organizatorzy skupili się na wyzwaniach przyszłości. Tematem był „Człowiek i technologia roku 2040”. Jak zawsze kulminacyjnym punktem gali było wręczenie nagród dla zwycięskich prac, które wybrano po całodniowych obradach jury.

Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł otrzymała Anna Jaroszewicz za projekt „Meet Me. Analog School”. Kolejne dwa miejsca to prace Miłosza Cichonia i trzyosobowego zespołu w składzie: Maciej Głowacki, Olga Kozłowska i Ryszard Piskorski. Wśród wyróżnionych znaleźli się zaś: Aleksandra Laudańska, Agnieszka Mróz oraz Jakub Kojder z Kubą Gielatem. W tym roku organizator gali, marka Siemens, przyznał także nagrodę specjalną – dla Agnieszki Laudańskiej za jej przedstawienie przyszłości w projekcie „Cześć. Jestem Majka”.

– Przed laureatami postawiono ogromne wyzwanie – przedstawienie projektu zatytułowanego „Dzień w 2040”. Projektowanie przyszłości, przewidywanie trendów w oparciu o istniejące tendencje, obserwowanie rozwoju nowych technologii i śledzenie dokonań naukowych to wymagająca i czasochłonna praca. Trzeba podkreślić, że wszystkie zgłoszenia w konkursie były wyjątkowe, a wyłonienie zwycięzców okazało się po raz kolejny niezwykle trudne – komentuje przewodnicząca jury, dr Krystyna Łuczak-Surówka, obok której w radzie oceniającej zasiedli także Anna Giza-Poleszczuk (socjolog), Robert Majkut (designer), Grzegorz Niwiński (architekt przestrzeni publicznej), Robert Pludra (projektant produktu), Gosia i Tomek Rygalikowie (designerzy), Zdzisław Sobierajski (organizator projektów wdrożeniowych) oraz Renata Włoch (koordynatorka DELab w UW).

Konkurs, przeznaczony dla pasjonatów wzornictwa, architektów i wizjonerów, zgromadził podczas gali blisko 300 osób, które mogły wziąć udział w specjalnych wykładach, poprowadzonych przez dr Krystynę Łuczak-Surówkę, Zuzannę Skalską – założycielkę School of Form w Poznaniu oraz dr Aleksandrę Przegalińską-Skierkowską z MIT.

Więcej o idei konkursu oraz uroczystej jubileuszowej gali można przeczytać i obejrzeć (także wideorelację) w aktualnym numerze „InfoMarket – SMK” oraz tutaj.

2018-05-21
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket