AGENTOOLS

Jakość u podstaw

Rozmowa z Arkadiuszem Baraniokiem – prezesem firmy Agentools – przedstawicielstwa handlowego niemieckich producentów narzędzi ręcznych.

Redakcja: Jakie marki ma w ofercie Agentools i w jakich produktach się specjalizuje?

Arkadiusz Baraniok: W ofercie Agentools znajduje się sześć czołowych marek narzędzi ręcznych: Alpen, Bessey, Knipex, Rennsteig, Stabila oraz Wera.

Skąd zainteresowanie akurat narzędziami ręcznymi?

To moja pasja, którą postanowiłem wypełnić swoje codzienne życie, tworząc firmę zajmującą się właśnie narzędziami ręcznymi. Produkty, które oferujemy klientom w Agentools, to narzędzia, których sami chcemy używać i jesteśmy pewni, że ułatwią życie.

Na rynku narzędzi ręcznych wielu producentów konkuruje przede wszystkim ceną. W jaki sposób przekonać klienta, aby wybrał droższe, ale bardziej innowacyjne narzędzia?

Wiemy, że kupno oferowanych przez nas narzędzi to zakup na lata. Kupujesz raz, a dobrze – to inwestycja. Odsetek reklamacji produktów jest bardzo mały, ponieważ oferują one dobrą jakość. Przekłada się to też na bezpieczeństwo pracy, co dotyczy zwłaszcza sprzętu do prac z instalacjami elektrycznymi.

W jaki sposób Agentools wspiera dystrybutorów swoich produktów w działaniach sprzedażowych?

Poza pośredniczeniem w kontaktach handlowych między dystrybutorem a producentem stawiamy sobie za cel kompleksowe wsparcie działań handlowych na rynku, w tym organizacje sieci dystrybucji, wsparcie techniczne i marketingowe.

Firma jest coraz aktywniejsza w portalach społecznościowych. Z nich można dowiedzieć się, że Agentools prowadzi prezentacje narzędzi także w szkołach. Co ma na celu taka działalność?

Przede wszystkim edukację od najmłodszych lat. Młodzież poznaje narzędzia z najwyższej półki, niezawodne. Może testować je na żywo i zapoznać się z ich możliwościami. Jeśli od najmłodszych lat młodzież będzie miała styczność z tak niezawodnymi narzędziami, to nie będzie chciała pracować już innymi.

Jakich nowości i działań możemy spodziewać się w 2018 r.?

Co dwa lata organizowane są międzynarodowe targi wyrobów metalowych w Kolonii. Jest to okazja, aby wszyscy nasi partnerzy zaprezentowali nowości produktowe. Wiemy już, że będzie ich bardzo dużo! Proszę śledzić naszą stronę internetową: www.agentools.pl. A jakie działania? Na pewno będziemy wspierali naszych klientów przez szkolenia produktowe, pokazy narzędzi na targach czy dniach otwartych. Najważniejsze, co oferujemy, to nasza wiedza i doświadczenie, którymi chcemy się dzielić.

Jakość u podstaw 2

O Agentools

Od chwili powstania w 1999 r. firma Agentools skupia swoją uwagę wyłącznie na dystrybucji narzędzi ręcznych. U źródeł firmy leży fascynacja założyciela – Arkadiusza Baranioka narzędziami ręcznymi, która sięga już najmłodszych lat. Postrzega on je jako podstawowe przedmioty ułatwiające wykonywanie zadań, do których człowieka nie przystosowała ewolucja. Przedsiębiorstwo oferuje sprzęt takich marek jak Alpen, Bessey, Knipex, Rennsteig, Stabila i Wera. Wąska specjalizacja pozwala na profesjonalną i kompleksową obsługę klientów.

O Agentools

O Agentools 2