AGENTOOLS

Jakość u podstaw

Rozmowa z Arkadiuszem Baraniokiem – prezesem firmy Agentools – przedstawicielstwa handlowego niemieckich producentów narzędzi ręcznych.

Redakcja: Jakie marki ma w ofercie Agentools i w jakich produktach się specjalizuje?

Arkadiusz Baraniok: W ofercie Agentools znajduje się sześć czołowych marek narzędzi ręcznych: Alpen, Bessey, Knipex, Rennsteig, Stabila oraz Wera.

Skąd zainteresowanie akurat narzędziami ręcznymi?

To moja pasja, którą postanowiłem wypełnić swoje codzienne życie, tworząc firmę zajmującą się właśnie narzędziami ręcznymi. Produkty, które oferujemy klientom w Agentools, to narzędzia, których sami chcemy używać i jesteśmy pewni, że ułatwią życie.

Na rynku narzędzi ręcznych wielu producentów konkuruje przede wszystkim ceną. W jaki sposób przekonać klienta, aby wybrał droższe, ale bardziej innowacyjne narzędzia?

Wiemy, że kupno oferowanych przez nas narzędzi to zakup na lata. Kupujesz raz, a dobrze – to inwestycja. Odsetek reklamacji produktów jest bardzo mały, ponieważ oferują one dobrą jakość. Przekłada się to też na bezpieczeństwo pracy, co dotyczy zwłaszcza sprzętu do prac z instalacjami elektrycznymi.

W jaki sposób Agentools wspiera dystrybutorów swoich produktów w działaniach sprzedażowych?

Poza pośredniczeniem w kontaktach handlowych między dystrybutorem a producentem stawiamy sobie za cel kompleksowe wsparcie działań handlowych na rynku, w tym organizacje sieci dystrybucji, wsparcie techniczne i marketingowe.

Firma jest coraz aktywniejsza w portalach społecznościowych. Z nich można dowiedzieć się, że Agentools prowadzi prezentacje narzędzi także w szkołach. Co ma na celu taka działalność?

Przede wszystkim edukację od najmłodszych lat. Młodzież poznaje narzędzia z najwyższej półki, niezawodne. Może testować je na żywo i zapoznać się z ich możliwościami. Jeśli od najmłodszych lat młodzież będzie miała styczność z tak niezawodnymi narzędziami, to nie będzie chciała pracować już innymi.

Jakich nowości i działań możemy spodziewać się w 2018 r.?

Co dwa lata organizowane są międzynarodowe targi wyrobów metalowych w Kolonii. Jest to okazja, aby wszyscy nasi partnerzy zaprezentowali nowości produktowe. Wiemy już, że będzie ich bardzo dużo! Proszę śledzić naszą stronę internetową: www.agentools.pl. A jakie działania? Na pewno będziemy wspierali naszych klientów przez szkolenia produktowe, pokazy narzędzi na targach czy dniach otwartych. Najważniejsze, co oferujemy, to nasza wiedza i doświadczenie, którymi chcemy się dzielić.

2018-03-23