IKEA

Nowości kwietniowe w IKEA – otwórz przestrzeń na naturę i relaks

Nowości kwietniowe w IKEA –

Kwiecień w IKEA to szeroka gama nowych produktów, które pomogą nam pobudzić zmysły i otworzyć się na naturę oraz relaks. W tym sezonie na pierwszym planie znajdą się nowoczesne, zrównoważone metody produkcji, naturalne materiały, kolory ziemi i etniczne motywy. Nie tylko wprowadzą one elementy przyrody do domu, nadając mu wyjątkowy charakter, ale i umożliwią przeniesienie przestrzeni życiowej na zewnątrz. Wśród najciekawszych nowości znajduje się modułowa sofa, systemy do przechowywania, kolekcje dla najmłodszych z motywami zagrożonych gatunków dzikich zwierząt. Niezbędnym dodatkiem są również tekstylia, dzięki którym powędrujesz myślami do odległych, egzotycznych krain.

Wiosenne nowości IKEA do sypialni oferują możliwość stworzenia pięknego i funkcjonalnego wnętrza w zgodzie z naturą. Stolik nocny i komoda BJÖRKSNÄS wykonane zostały z litej brzozy, będącej materiałem odnawialnym, pozyskiwanym zgodnie z surowymi standardami. Idealne warunki dla zdrowego snu zapewnią nowe materace ze sprężynami kieszeniowymi HIDRASUND oraz maty na materac TISTEDAL, wykonane z organicznych materiałów.

Nowości kwietniowe w IKEA –

Fot. FRIDAFORS stolik z tacą, u góry: PEPPARKORN wazon

Powiew natury do domu wprowadzą także oryginalne tekstylia, jak poszewki na poduszkę zainspirowane wzorami Inków czy komplet pościeli PROVINSROS z biało-niebieskim motywem etnicznym. Dwustronna, granatowa narzuta GULVED może szybko odmienić wygląd łóżka. Jej wierzch wykonany został z lnu, zaś spód z bawełny. Towarzyszącą im ideą jest pochwała pozornej niedoskonałości, rysu charakterystycznego dla rękodzieła, gdzie każda rzecz jest unikalna.

Nowości kwietniowe w IKEA –2

Fot. GULVED narzuta

W kwietniu IKEA proponuje również sofę modułową GRÖNLID. To funkcjonalny model z mnóstwem miejsca do siedzenia, stworzony z myślą o nowoczesnych domach. Sofa znajdzie z pewnością uznanie wśród osób poszukujących rozwiązań umożliwiających modyfikację w zależności od zapotrzebowania - można ją zaprojektować w dowolnym rozmiarze i kształcie, nawet na późniejszym etapie jej użytkowania.

Nowości kwietniowe w IKEA –3

Fot. GRÖNLID sofa narożna

Pokój dzienny wykroczy poza narzucone ramy dzięki akcesoriom, jak niebieski stolik FRIDAFORS ze zdejmowaną tacą i składanymi nogami, który można dowolnie przestawiać, np. na balkon czy taras. Pufy SANDARED, robione na drutach, mogą służyć jako dekoracyjne siedziska, stylowe podnóżki albo wygodne poduszki na podłogę.

Nowości kwietniowe w IKEA –4

Fot. SANDARED pufy

Kolejną nowością jest modułowy system do przechowywania PLATSA, pozwalający na maksymalnie wykorzystanie przestrzeni w domu. To doskonałe rozwiązanie dla osób z mało ustawnymi mieszkaniami - może być bowiem używany w całym domu, z nieograniczonymi możliwościami budowania różnych rozwiązań, łączenia funkcjonalności i stylów.

Nowości kwietniowe w IKEA –6

Fot. KUNGSFORS seria

Metamorfozę tej wiosny przejdzie również kuchnia, w której pojawi się otwarty system do przechowywania KUNGSFORS, pozwalający na wykorzystanie w pełni potencjału kuchennych ścian. Przestrzeń ta zyska dzięki niemu profesjonalny wygląd, co z pewnością ucieszy wszystkich domowych szefów kuchni. Z dębowym blatem kuchennym SKOGSÅ
o designerskim wyglądzie profesjonalnego drewnianego bloku do obróbki mięsa i baterią GAMLESJÖN z dwoma oddzielnymi pokrętłami wnętrze kuchni uzyska nowy, industrialny wyraz. Na dodatek bateria jest wyposażona w ogranicznik przepływu, który pozwala oszczędzać wodę.

Nowości kwietniowe w IKEA –7

Fot. KUNGSFORS seria

Dopełnieniem nowej oferty IKEA są produkty, które najbardziej ucieszą dzieci, wprowadzając do ich królestw radosny klimat. Pojawią się dwie nowe kolekcje tekstyliów - DJUNGELSKOG i URSKOG – którymi składamy hołd zagrożonym gatunkom na świecie. To także kolejny krok w stronę bardziej zrównoważonego życia i troszczenia się o środowisko, ponieważ wiele wzorów w kolekcji DJUNGELSKOG powstało przy użyciu nadruku pigmentowego, ograniczając znacznie zużycie wody, zaś materiałami użytymi w serii URSKOG była m.in. bawełna z bardziej zrównoważonych źródeł oraz poliester wykonany z przetworzonego plastiku. Asortyment dla dzieci rozszerzył się również o nową wersję fotela STRANDMON. Jeden z ulubionych produktów IKEA został przystosowany pod względem bezpieczeństwa oraz ergonomii dla małych użytkowników.

Nowości kwietniowe w IKEA –8

Fot. TROLLAKULLA klosz lampy

Nowości dostępne będą od kwietnia br. we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Szczegóły na temat nowych produktów znajdują się w ilustrowanych materiałach prasowych.

Nowości kwietniowe w IKEA –9

Fot. URSKOG seria