OKK! design

Oczami „InfoMarketu”, czyli wideorelacja z OKK! Design!

Oczami „InfoMarketu”,

Everspace, BoConcept, MINI BAWARIA MOTORS JANKI, Ditta Zimmermann, Interface, Profim, Biophilic Studio, MYSIA 3, Ceramika Avant i Kwiaciarnia Kwiatowy Przystanek.- to wszyscy partnerzy już 13. edycji wydarzenia OKK! Design.

OKK! Design to wydarzenie poświecone dobremu wzornictwu i najnowszym trendom w wyposażeniu wnętrz. Tradycyjnie, w przestrzeni konferencyjnej Mysia 3 zgromadziło się liczne grono projektantów, architektów, pasjonatów dobrego wzornictwa, a także mediów i reprezentantów branży wnętrzarskiej.

Przygotowanym wystąpieniom i debacie przyglądało się ponad 200 osób.

Oczami „InfoMarketu”,
Oczami „InfoMarketu”,2

Kolejnym wystąpieniem była prezentacja dotycząca znaczenia storytellingu w architekturze. Opowiedziały o tym przedstawicielki pracowni Trendmend – założycielka, Magdalena Federowicz-Boule, wraz z Olgą Stępień oraz Kamą Kowacz

Oczami „InfoMarketu”,3

Kolejnym wystąpieniem była prezentacja Agnieszki Polkowskiej ze Studia Prostych Form. Opowiedziała ona o projektowaniu wnęrz pod potrzeby klienta, zaprezentowała także najnowsze realizacje wyposażenia kuchni czy sypialni. Podczas wystąpienia mówiono także o innowacyjnym materiale EcoMalta.

Oczami „InfoMarketu”,4

O nowoczesnych materiałach i technologiach stosowanych w obiektach komercyjnych w zakresie tapet kontraktowych i wykładzin dywanowych opowiedział przedstawiciel marki Newmar Polska - Robert Sznigir.

Oczami „InfoMarketu”,5

Po przerwie kawowej przyszedł czas na markę ArcInteriors. O Human Connections oraz designie, które mają wpływ na relację międzyludzkie opowiedziała Marta Siczek.

Oczami „InfoMarketu”,6

Wyjątkowo zabawną i inspirującą zarazem prezentację przedstawił gościom Marcel Marczuk z firmy Space Monkeys. Opowiedział on o znaczeniu komunikacji wizualnej w brandingu, prezentując najnowsze przykłady realizacji firmy.

Oczami „InfoMarketu”7

Duże zainteresowanie wzbudził wykład pt. "O designie i zmianach zachodzących we wzornictwie" prof. Radosława Achramowicza, związanego z marką innowacyjnych lamp "bąbelkowych" Puff-Buff.

Oczami „InfoMarketu”8

Kolejnym elementem OKK! Design był panel dyskusyjny. Wzięli w nim udział Aga Kubus i Grzegorz Goworek ze Studia O. organic design, a także dr hab. Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrze. Moderatorem była Dagmara Jakubczak - blogerka, historyk sztuki, projektantka wnętrz.

Oczami „InfoMarketu”9
Oczami „InfoMarketu”10

Podczas wydarzenia poznaliśmy także wyniki konkursu "Porta By Me" organizowanego przez markę Porta. Uczestnicy musieli zaprojektować dwa, innowacyjne elementy funkcjonalne w przestrzeni (na, przy, obok) drzwi. Nagrody wręczyli Artur Pęsyk - dyrektor marketingu Porta oraz prof. Marek Owsian.

• Projekt ARC, autor: Krzysztof Marciniak.
  • Projekt Mode:Home, autorka: Dorota Balewicz

• Projekt Lumo, autorka: Martyna Mieszko

• Projekt Wieszak, autorka: Wioletta Mikołajczak

Projekty wyróżnione:

• Projekt Moduu, autorki: Karolina Włoszek, Sonia Sudyka
  • Projekt VEON, autorki: Katarzyna Nowicka, Paulina Zawrocka
  • Projekt SMART PORTA SEEYOU, autorka: Aleksandra Kuta
  • Projekt STELA, autorka: Justyna Rogaczewska
  • Projekt HeatHanger, autorka: Anna Kokorniak
  • Projekt OVAL, autorka: Martyna Mieszko

Oczami „InfoMarketu”11
Oczami „InfoMarketu”12

Wyczekiwaną osobistością był z pewnością znany projektant Robert Majkut oraz dyrektor generalny studia projektowego Majkut Design, z wykładem "Nowe stare, stare nowe".

Oczami „InfoMarketu”13
Oczami „InfoMarketu”14

Zwieńczeniem wydarzenia OKK! Design było ogłoszenie wyników konkursu "Jasne! Lampa inspirowana Rowlux" przez markę Muraspec. Nagrodzone prace zaprezentowała dyrektor handlowy - Barbara Łukasiak.

Oczami „InfoMarketu”15
Oczami „InfoMarketu”16