Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

PTAK WARSAW EXPO

Electronics Show – nowe, ważne targi

Electronics Show

W dniach od 13 do 15 kwietnia 2018 r. na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo odbędą się po raz pierwszy międzynarodowe targi elektroniki użytkowej Electronics Show. Nie zabraknie czołowych w Polsce marek, innowacyjnych urządzeń oraz wielu instytucji i znanych osobistości. Organizatorzy podkreślają, że formuła imprezy będzie innowacyjna i wyjątkowa.

Imponujące mają być także promocja targów i frekwencja. Oczywiście, nie zabraknie też dobrej zabawy, którą zagwarantuje wielu uznanych gości – w tym gwiazd świata mediów, kulinariów czy szeroko pojętej kultury, sztuki i nauki. Ptak Warsaw Expo zdążył w stosunkowo niedługim czasie udowodnić swą kreatywność i skuteczność, wiele imprez nadal jest rozwijanych, a znaczna część z nich okazała się wyjątkowym sukcesem, i to na skalę europejską. Warto w tym miejscu podkreślić, że aspiracje młodego, niezwykle dynamicznego zespołu Ptak Warsaw Expo są ogromne. I dobrze. Pasja i chęć stworzenia czegoś ponad to, co było, są ważne. Szczególnie istotne jest to w obszarze urządzeń AGD, RTV czy multimediów, gdzie tak naprawdę w Polsce nie odbywa się obecnie jednorodna, spójna i szeroka tematycznie impreza. Warto więc nową imprezę wspierać i trzymać za nią kciuki. Na starcie Ptak Warsaw Expo ma wszystko, czego potrzeba: kapitał, znakomitą lokalizację, niezrównaną infrastrukturę i chęć zrobienia czegoś wyjątkowego. Ten ostatni aspekt to bez wątpienia walor obecnie najcenniejszy!

Nowe, ważne targi 2

Międzynarodowe Centrum Targowo- Kongresowe Ptak Warsaw Expo jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowe możliwości

Niesamowite wrażenie sprawia już sam kompleks 6 hal, które mogą być wykorzystywane przez wystawców podczas różnego rodzaju wydarzeń. Łącznie jest to 143 tys. m2 powierzchni wystawienniczej w halach oraz 500 tys. m2 powierzchni zewnętrznej i aż 15 tys. miejsc parkingowych! Nawet pod tym (z pozoru błahym) względem logistycznie i infrastrukturalnie Ptak Warsaw Expo wyróżnia się na mapie targowej, i to nie tylko w Polsce. Ptak Warsaw Expo jest obecnie jednym z największych tego typu obiektów w środkowej Europie i jednym z kilku tej skali na Starym Kontynencie. UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego z siedzibą w Paryżu w swoim corocznym raporcie dotyczącym rynku targowego za rok 2017 – „World Map of Exhibition Venues – 2017 Edition” sklasyfikowało Centrum Targowo- Kongresowe Ptak Warsaw Expo na 1. miejscu pod względem powierzchni wystawienniczej w Polsce oraz na 19. miejscu w Europie. Dzięki Ptak Warsaw Expo Warszawa w raporcie uplasowała się przed takimi wielkimi ośrodkami miejskimi jak Londyn, Bruksela czy Genewa.

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja centrum targowo-kongresowego. Znajduje się ono zaledwie 10 min jazdy od największego w kraju, międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina, 15 min od centrum Warszawy i – co najważniejsze – przy zbiegu tras A2, S7 i S8, a więc przy głównych krajowych traktach komunikacyjnych. Łatwo więc dotrzeć do niego z każdego miejsca w Polsce i na świecie.

Organizator do nowego projektu, jakim jest Electronics Show, podchodzi profesjonalnie i kompleksowo. Tak jak na każdych targach skierowanych do masowego konsumenta planuje uruchomienie specjalnej linii autobusowej, którą będzie można dotrzeć na targi. Autobusy mają kursować w czasie trwania targów z Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego. Darmowy powrót do Warszawy będzie odbywał się ze specjalnego przystanku zlokalizowanego przy obiekcie Ptak Warsaw Expo.

Można się więc spodziewać, że pierwsza edycja targów będzie wyjątkowo atrakcyjna zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Swoją obecność potwierdziło wielu ekspertów i liderów z branży elektroniki użytkowej, a także inwestorów, projektantów i architektów. Z pewnością nie zabraknie wielu przedstawicieli mediów, w tym magazynu „InfoMarket” jako partnera branżowego pierwszej edycji Electronics Show.

Czy wiesz, że…
Ptak Warsaw Expo jest częścią Holdingu Ptak, polskiej firmy o ponaddwudziestoletnim doświadczeniu, będącej właścicielem jedynego w Europie Miasta Mody – Ptak Fashion City, zlokalizowanego w Rzgowie koło Łodzi.

Geneza nazwy targów

Nazwa Electronics Show jest nieprzypadkowa. Impreza, która w kwietniu odbędzie się na terenie Ptak Warsaw Expo, będzie prawdziwym show, w którym nie zabraknie najlepszego i najbardziej innowacyjnego sprzętu elektronicznego. Wiele urządzeń będzie można nie tylko zobaczyć w działaniu, ale przede wszystkim samemu sprawdzić w praktyce rozmaite funkcje i możliwości, jakimi wyeksponowany sprzęt dysponuje.

Partner strategiczny

Wydarzenie branżowe o tak wysokiej randze nie może się obyć bez dużego reprezentanta rynku sprzedaży elektroniki użytkowej, a takim bez wątpienia jest Media-Markt, który został partnerem strategicznym pierwszej edycji targów. Sieć jest obecna w 14 krajach i ma 35-letnie doświadczenie rynkowe. W Polsce MediaMarkt działa już od 20 lat, rozwijając się we wszystkich kanałach sprzedaży: prowadzi ponad 60 sklepów oraz internetową platformę zakupową. Potwierdzeniem satysfakcji klientów sklepu on-line jest wynik badania „E-commerce w Polsce 2017 r. Gemius dla e-commerce Polska”, w którym MediaMarkt zajął pierwsze miejsce w kategorii najpopularniejszych sklepów internetowych oferujących sprzęt RTV i AGD. Rośnie też sieć stacjonarna. Liczba sklepów sukcesywnie wzrasta, a te już istniejące są modernizowane i dostosowywane do najnowszych trendów rynkowych. Dlatego MediaMarkt stał się dla organizatora targów doradcą, partnerem i jednocześnie wystawcą, który zaprosi do swojej strefy fanów nowoczesnej techniki i cyfrowej rozrywki.

Partner strategiczny 2

Imprezy organizowane w Ptak Warsaw Expo przyciągają tłumy zainteresowanych.

Partnerzy targów

Warto podkreślić, że w wydarzeniu wezmą udział nie tylko czołowe firmy z branży AGD czy elektroniki użytkowej, ale również ośrodki naukowe, zrzeszenia i stowarzyszenia. Organizator nawiązał współpracę m.in. z Wojskową Akademią Techniczną. Imprezie partnerują ponadto Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – ZIPSEE Cyfrowa Polska, CECED Polska – Związek Pracodawców AGD oraz NASK – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Współpraca organizatora nie tylko z producentami sprzętu, ale również ze wspomnianymi podmiotami pozwala zapewnić kompleksowy, a przede wszystkim efektowny i innowacyjny sposób prezentacji rozmaitych produktów i rozwiązań technicznych.

Strefy pełne innowacji

Strefa przeznaczona dla wystawców i odwiedzających wstępnie została podzielona na 6 obszarów branżowych. W strefie „Komputery i telefony” będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w segmencie m.in. laptopów, tabletów i smartfonów, a także czytników e-booków. Strefa „Audio & Video” to prezentacja przede wszystkim najnowszych telewizorów, projektorów oraz systemów stereo i kina domowego. W strefie „Home & Hobby” znajdziemy przede wszystkim sprzęt AGD i różnorodne rozwiązania „smart” oraz systemy zabezpieczeń i zdalnej kontroli. Swoją specjalną strefę będzie miał również sprzęt fotograficzny. W strefie „Technologii samochodowych” prezentowane będą m.in. pojazdy autonomiczne, urządzenia zdalnie sterowane i sprzęt car audio.

Wystawcy zwracają szczególną uwagę na zagadnienie elektromobilności. Interesująco zapowiada się strefa „Nowe technologie”, w której nie zabraknie sprzętu VR (Virtual Reality) czy drukarek 3D. Będą też roboty i, bardzo modne ostatnio, drony. Ciekawostką na targach będzie strefa kosmiczna i obecność jej przedstawicieli.

Strefy pełne innowacji 2

Podczas Electronics Show z pewnością nie zabraknie innowacyjnych urządzeń, w tym m.in. sprzętu i gier przenoszących użytkownika do wirtualnej rzeczywistości.

Strefy pełne innowacji 3

Wystawcy, warsztaty, prelekcje

Podczas Electronics Show odwiedzający będą mogli uczestniczyć w konferencjach – prowadzonych przez ekspertów i liderów branżowych. Prelekcje mają dotyczyć m.in. prawa konsumenckiego, autorskiego, elektromobilności czy technologii przyszłości.

Nie zabraknie też pokazów sprzętu i konkursów. Organizator przewidział wiele ciekawych atrakcji z udziałem wystawców, które będą prezentowane na scenie głównej podczas wszystkich dni targowych.

Na chwilę obecną ostateczna lista wystawców nie została jeszcze oficjalnie zamknięta, jednakże swoją obecność potwierdzili m.in. tacy producenci jak LG, Sony, Philips, Panasonic, Sharp, Toshiba, Samsung, Huawei, Brother, HP, Lenovo, Amica, Electrolux, Babyliss, Beko, BSH, Whirlpool, MPM, Nespresso czy Braun. Pewne jest, że podczas pierwszej edycji Electronics Show będzie można zobaczyć sprzęt i rozwiązania techniczne największych producentów elektroniki użytkowej na całym świecie.

IT&Mobile ICT Live

Niemal równocześnie z targami Electronics Show, w ramach Warsaw Digital Week, będą odbywały się międzynarodowe targi i kongres IT&Mobile ICT Live, a więc okazja do odwiedzenia Ptak Warsaw Expo będzie podwójna. Podczas targów zostaną zaprezentowane polskie i zagraniczne rozwiązania IT i telekomunikacyjne. Impreza będzie doskonałym miejscem do spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń. Zaprezentują się tu firmy o światowej – niepodważalnej pozycji oraz te, których pozycja na rynku IT i mobile coraz bardziej się umacnia. Nie zabraknie prezentacji polskich przedsiębiorstw wykorzystujących światowe trendy z zakresu nowych technologii, a także firm pretendujących do stałego partnerstwa w rynku ICT.

Pierwsze dwa dni targów ICT Live będą poświęcone wyłącznie biznesowi (sektor B2B), trzeci dzień skierowany będzie do pozostałych osób zainteresowanych branżą IT i telekomunikacją (B2C). Podczas targów odbędzie się Kongres ICT Live, na którym poruszona zostanie problematyka cyfryzacji Polski, rozwoju usług cyfrowych, zawodów przyszłości, cyfryzacji życia codziennego i rozwiązań „smart city”. Więcej informacji na temat tych targów można znaleźć na stronie internetowej www.ictlive.pl.

IT&Mobile ICT Live 2

Jedną z imprez odbywających się cyklicznie na terenie Ptak Warsaw Expo są targi Good Game Warsaw, podczas których odbywają się rozmaite turnieje e-sportowe.

Żaneta Berus – dyrektor zarządzająca Ptak Warsaw Expo

Żaneta Berus

Nowoczesna gospodarka ma za zadanie zaspokajać potrzeby obecnego pokolenia oraz myśleć o kolejnych pokoleniach. Zatem rozwój nauki i innowacyjności ma w niej ogromne znaczenie. Nowe technologie zazwyczaj pojawiają się w przemyśle, aby potem dość szybko migrować do życia codziennego. To niezwykle korzystnie wpływa na rozwój społeczny oraz podnosi poziom cywilizacyjnego dobrobytu. Rozwój sektora nowych technologii to wyjątkowo perspektywiczna i opłacalna inwestycja. Dlatego niezwykle ważne jest stworzenie platformy pomagającej w nawiązaniu współpracy między światem nauki i przedsiębiorczości. Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej Electronics Show. To pierwsze w Polsce wydarzenie targowe w branży dla pasjonatów nowinek technologicznych zorganizowane na tak dużą skalę. Podczas imprezy umożliwimy poznanie nowych trendów i osiągnięć w elektronice użytkowej oraz rozwiązaniach dla biznesu.

Marta Pędzich – project director Ptak Warsaw Expo

Marta Pędzich

Wystawcy zaprezentują systemy „inteligentnych” domów i biur. Na targach pojawią się interaktywne prezentacje światowych producentów, pasjonujący świat cyfrowej rozrywki dla całej rodziny, technologie przyszłości, strefa kosmiczna, wyścigi dronów, elektronika dla aktywnych i wiele innych. Mamy ambicje, aby wykorzystując charakter naszego przedsięwzięcia, stworzyć platformę do wymiany doświadczeń biznesowych branży i umożliwić nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w tym obszarze. Naszym celem jest stworzenie cyklicznej imprezy o stale rosnącym potencjale i renomie, która już wkrótce stanie się bardzo rozpoznawalna wśród polskich i zagranicznych producentów. Dla organizatora to strategiczny i prestiżowy projekt, który będzie szybko i systematycznie rozwijany również w skali międzynarodowej, jak wiele innych udanych projektów targowych Ptak Warsaw Expo, takich jak Warsaw Home, World Travel Show czy Warsaw Moto Show.

Inne wydarzenia w Ptak Warsaw Expo w 2018 r.

Inne wydarzenia w
2018-02-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket