AMICA

Szkoli i poprawia nastrój!

Szkoli i

Na jesienną chandrę jest wiele sposobów. Ale chyba najlepszymi są pyszne jedzenie i spotkanie w miłym, energetycznym towarzystwie. I właśnie tego nie zabrakło podczas ostatniego spotkania z przedstawicielami marki Amica, którzy zaprosili dziennikarzy i blogerów do udziału w warsztatach w studio Polish Your Cooking przy Długiej 44/50 w Warszawie.

Dodajmy, że na walkę ze zmiennością nastrojów, deszczową pogodą i deficytem słońca dobry jest też wyjazd. Najlepiej do ciepłych, słonecznych krajów. I tu także Amica nas zaskoczyła, przenosząc nas kulinarnie w najdalsze zakątki świata. Razem z szefem kuchni Michałem Piosikiem odkrywaliśmy wyjątkowe smaki potraw m.in. Indonezji, Australii oraz Europy.

Samo studio kulinarne, jak sama nazwa wskazuje, powstało z myślą o doskonaleniu umiejętności kulinarnych, poznawaniu lokalnych kultur, a także integrowaniu się ze sobą uczestników. Co ważne, marka Amica jest ściśle powiązana z miejscem – jako partner techniczny wyposażyła studio w urządzenia najwyższej klasy, m.in. z linii Amica IN., Integra czy Este. Właśnie przy użyciu wybranych sprzętów rodzimego producenta mogliśmy przygotować razem z szefem kuchni ciekawe potrawy świata, m.in. bezę Pavlova, pieczeń wołową i treeveg, tagine z jagnięciną, marokańską zupę harira i indonezyjską pastę Laksa, makaron z krewetkami Mee Goreng, gnocchi z pomidorami i wiele, wiele innych.

Popołudniowe spotkanie stało się także idealną okazją do zaprezentowania grupy Amica, w tym jej historii oraz towarzyszących jej funkcjonowaniu wielu ważnych wydarzeń (m.in. zakup francuskiej spółki Sideme, ukończenie budowy magazynu wysokiego składowania). Poznaliśmy także bogatą ofertę producenta, w tym najnowsze modele, które pojawiły się ostatnio na rynku. Ciekawe były także same anegdoty nt. nazwy firmy. Czy wiedzą Państwo, skąd się wzięła nazwa Amica? Otóż wymyślił ją założyciel – Jacek Rutkowski, który połączył najważniejsze dla firmy przymioty charakteryzujące jej produkty. Mowa o dwóch wyrazach, które w połączeniu ich pierwszych liter pozwoliły otrzymać nazwę marki Amica – amper określający jednostkę elektryczną i nawiązujący do technicznych w łaściwości sprzętów oraz kalorie (calories), które mają podkreślać rolę energii, jaką zapewnia nam pożywienie.

Spotkanie otworzył Tomasz Pietrzyk, PR manager marki Amica. Podziękował wszystkim za przybycie i zachęcił do wspólnego popołudnia – podczas warsztatów razem z dziennikarzami i blogerami sam chętnie pomagał przy gotowaniu.

Szkoli i poprawia nastrój! 2

Szef kuchni – Michał Piosik dał gościom wiele cennych wskazówek, udekorował także wyśmienitą bezę Pavlova, będącą zwieńczeniem warsztatów i wszystkich przygotowanych potraw.

Szkoli i poprawia nastrój! 3
Szkoli i poprawia nastrój! 4
Szkoli i poprawia nastrój! 5

Prezentacja w wykonaniu trenera produktowego – Grzegorza Ciesielskiego dostarczyła gościom cennych informacji o firmie, ale też najnowszych produktach marki Amica.

Szkoli i poprawia nastrój! 6

Trener produktowy marki Amica pokazał funkcjonalność wybranych sprzętów w praktyce.

Szkoli i poprawia nastrój! 7

Tematyka warsztatów, czyli kulinarna podróż po czterech kontynentach, była idealnym sposobem nie tylko na jesienną chandrę czy doskonalenie swoich umiejętności kulinarnych, ale także na przetestowanie sprzętów marki Amica w praktyce.

Szkoli i poprawia nastrój! 8
Szkoli i poprawia nastrój! 9