PHILIPS

Jaki kolor ma powietrze w twoim domu?

Jaki kolor ma powietrze

W Warszawie 12 grudnia w siedzibie firmy Philips odbyło się śniadanie prasowe poświęcone problemowi zanieczyszczenia powietrza.

Na spotkaniu doktor Wojciech Feleszko opowiadał jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na nasze zdrowie, a przedstawicielki firmy Philips zaprezentowały jak uzyskać czyste powietrze przy pomocy oczyszczaczy marki Philips.

Jaki kolor ma powietrze 1

Zanieczyszczone powietrze może powodować wiele problemów zdrowotnych, np. reakcje alergiczne, astmę, kłopoty z oddychaniem, kaszlem czy problemy z sercem. Doktor Wojciech Feleszko podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze źródłami zanieczyszczeń i sposobami walki z nimi. Niestety w porównaniu z ubiegłym rokiem zmarło w Polsce z powodu smogu 11000 osób więcej niż w roku ubiegłym. Smog jest groźny dla wielu osób z chorobami układu oddechowego (zachorowania na raka płuc), z chorobami układu krążenia, z chorobą POChP, astmatyków, alergików, kobiet w ciąży i dzieci.

Jaki kolor ma powietrze 2

Dzieci urodzone przez matki narażone w ciąży na toksyczne powietrze mają gorsze wyniki w testach na inteligencję, problemy z pamięcią, uwagą i koncentracją, większy poziom niepokoju, częściej wykazują zachowania depresyjne. W smogu zawarte jest szereg zanieczyszczeń jak cząsteczki pyłów PM2,5 i PM10, ozon O3, dwutlenek azotu (NO2) wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA), lotne związki organiczne (VOC) pochodzące ze spalania. Reagując ze sobą tworzą szkodliwe związki chemiczne diony, nitro i dinitro WWA, kwas sulfonowy, które osiadają na pyłach PM, i mają właściwości mutogenne i genotoksyczne powodując zmiany w DNA i wywołując raka. Cząsteczki pyłów PM10 są ok 100 razy mniejsze od ziarenek piasku i z łatwością wnikają do płuc, natomiast jeszcze mniejsze pyły PM2,5 przedostają się przez pęcherzyki płucne do krwioobiegu, transportując toksyczne związki powodujące choroby.

Jaki kolor ma powietrze 3

Lekarstwem na alergeny i zanieczyszczenia jest zamykanie okien, korzystanie z odkurzaczy z filtrami HEPA i klimatyzacji. Samochód niestety nie jest bezpiecznym miejscem, ponieważ filtr kabinowy klimatyzacji nie zatrzymuje pyłów PM2,5. Jedynie specjalne oczyszczacze samochodowe eliminują zanieczyszczenia.

Jaki kolor ma powietrze 4

Często można spotkać się z zaleceniami, aby podczas wysokiego zanieczyszczenia powietrza pozostać w domu. Jednak w domu jesteś bezpieczny tylko pozornie. Poprzez naturalną wentylację czy otwarte okna do pomieszczeń przedostają się cząsteczki pyłu PM2,5. Ponadto w domowym powietrzu znajduje się wiele alergenów, jak pyłki roślin, kurz, roztocza, zarodniki pleśni i sierść zwierząt. A wyremontowane pomieszczenia i meble mogą emitować gazy i trujące substancje organiczne. Najlepszym sposobem jest używanie oczyszczaczy.

Oczyszczacze marki Philips (25 lat na rynku) są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma jest liderem na runku chińskim. Firma Philips buduje świadomość i edukuje konsumentów, przygotowuje np. programy telewizyjne.

Jaki kolor ma powietrze 5

Skuteczność działania oczyszczaczy marki Philips zależy od wieloetapowej filtracji powietrza VitaShield IPS, w skład której wchodzą filtry wstępny, węglowy i HEPA, które usuwają do 99,97 proc. zanieczyszczeń. Duże znacznie ma dokładność wykrywania zanieczyszczeń, zastosowanych czujników porównywalna z profesjonalnymi konstrukcjami np. Grim OPC1108. Czujnik AeraSense z systemem czterech kolorów precyzyjnie określa poziom zanieczyszczeń PMA2,5. Skuteczność działania oczyszczaczy marki Philips jest potwierdzona licznymi certyfikatami jakości. Oczyszczacz może być połączony z nawilżaczem, który utrzymuje optymalny poziom wilgotności. W połączeniu z unikatową techniką NanoCloud zapewnia o 99 proc. mniej bakterii w porównaniu ze standardową techniką ultradźwiękową. Do bardzo małych cząsteczek pary nie przyczepiają się bakterie, są lekkie i równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu, brak jest mokrych plam, czy białych osadów.

Jaki kolor ma powietrze 6

Nowością jest możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą aplikacji Air Matters z dowolnego miejsca. Monitorować można powietrze w domu i na zewnątrz i sterować jego funkcjami.

2017-12-14