INNOGY POLSKA

V edycja programu edukacyjnego innogy Power Box

V edycja programu edukacyjnego

Innogy Polska razem z Centrum Nauki Kopernik (CNK) organizują V edycję edukacyjnego programu dla szkół o energii elektrycznej.

19 września rozpoczęła się rekrutacja do V edycji programu innogy Power Box, stworzonego przez Fundację innogy w Polsce oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem programu jest propagowanie wiedzy związanej z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej. W ramach projektu prowadzony jest cykl jednodniowych warsztatów dla nauczycieli, w trakcie których uczestnicy uczą się, jak za pomocą zestawów edukacyjnych Power Box prowadzić ciekawe doświadczenia i eksperymenty naukowe podczas zajęć szkolnych. Dzięki urządzeniom znajdującym się w zestawach nauczyciele mogą zaprezentować swoim uczniom, jak pozyskiwana jest energia z turbin wiatrowych czy ogniw fotowoltaicznych, w jaki sposób można ją magazynować czy też jak działa samochód elektryczny. Dzięki specjalnie przygotowanym warsztatom prowadzonym przez trenerów z Centrum Nauki Kopernik nauczyciele zdobywają również praktyczną wiedzę, jak w interesujący sposób prowadzić zajęcia z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

2017-10-03