Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TROTEC

Najlepsza jakość w rozsądnej cenie

Najlepsza jakość

Rozmowa z Pawłem Surmiakiem – kierownikiem polskiego oddziału grupy Trotec.

Redakcja: Trotec to koncern międzynarodowy. Na jakich rynkach obecnie działa i czy planowana jest ekspansja na nowe rynki?

Paweł Surmiak: Firma Trotec w ostatnich 10 latach przeżywa bardzo intensywny rozwój, do którego w szczególności należy ekspansja zagraniczna. Obecnie firma Trotec posiada oddziały w krajach Europy Zachodniej (Benelux, Włochy, Francja), w tym roku uruchomiono oddział w Hiszpanii, kolejne plany przewidują oddziały w krajach skandynawskich. Trotec posiada również oddziały poza Europą – w Istambule i Teheranie. Produkty firmy Trotec poprzez online’owy kanał dystrybucji dostępne są jednak w co najmniej kilkudziesięciu krajach na świecie, oczywiście, w każdym kraju europejskim, ale także w Australii, Nowej Zelandii i Ameryce Łacińskiej.

Firma znana jest przede wszystkim z produkcji szerokiej gamy sprzętu do poprawy parametrów klimatycznych i obróbki powietrza. Czym wyróżniają się oferowane rozwiązania?

Firma Trotec jest znana od wielu lat jako dostawca profesjonalnych urządzeń pomiarowych parametrów klimatycznych i parametrów substancji budowlanych, urządzeń do termowizji i lokalizacji wycieków, jak też urządzeń służących do kształtowania parametrów powietrza. Tutaj oferta obejmuje nagrzewnice, wentylatory, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, osuszacze, nawilżacze i elektronarzędzia. Ofertę wyróżnia jej kompleksowość, różnorodność oraz odpowiednie podejście do polityki cenowej. W wypadku wielu urządzeń relacja ceny do parametrów i jakości jest najlepsza na rynku. Nasi klienci mają świadomość, co dla ich własnego biznesu jest najlepsze. My dajemy im możliwość wyboru między urządzeniami profesjonalnymi, ekonomicznymi lub najtańszymi, wraz z odpowiednim doradztwem technicznym i obsługą logistyczną. Trotec jest firmą wywodząca się z branży osuszania i od wielu lat kształtuje jej rozwój, proponując swoje opatentowane rozwiązania, jak np. zintegrowany osuszacz warstw podposadzkowych Qube+.

Oprócz bezpośredniej sprzedaży urządzeń Trotec zajmuje się ich wynajmem. Do kogo skierowana jest ta oferta?

Trotec swoją ofertę wynajmu kieruje głównie do obecnych klientów, dając im możliwość obsługi w krótkim okresie większej ilości zleceń bez zamrażania posiadanego kapitału. To klient decyduje, czy kupić dodatkowe urządzenia, czy też je wynająć. Wynajem jest traktowany jako kolejna wartość dodana w naszej współpracy z klientami biznesowymi. W oddziale polskim usługa wynajmu jest planowana dopiero za kilka lat.

Jak przebiega serwis, a także kalibracja sprzętu marki Trotec?

Wszystkie urządzenia kupione w naszej firmie są w czasie produkcji odpowiednio kalibrowane. Profesjonalne mierniki mają dokument potwierdzający przeprowadzone podczas kalibracji pomiary referencyjne. Dodatkowo od tego roku firma Trotec wprowadziła opcję kalibracji mierników wg normy ISO lub DakkS, która daje możliwość eliminacji ryzyka niedokładności pomiaru do minimum. Na naszej stronie są wyspecyfikowane mierniki, które mogą podlegać takiej kalibracji. Kalibracja jest dokonywana odpłatnie w centrali firmy w Niemczech. Jeżeli chodzi o obsługę serwisową, to jest ona realizowana w większości w naszym oddziale w Raszynie.

Najlepsza jakość

Oferta Troteca to również elektronarzędzia oraz urządzenia pomiarowe. Czy może Pan o nich powiedzieć nieco więcej? W jakim kierunku będą rozwijane te kategorie produktowe?

Urządzenia pomiarowe i urządzenia służące do lokalizacji wycieków są obecne w ofercie firmy od wielu lat. Nasza oferta skierowana do klientów detalicznych obejmuje podstawowe, proste, tanie mierniki wilgotności, temperatury i wielu innych parametrów. Oferta profesjonalna obejmuje urządzenia do wykonywania dokładnych i nieniszczących pomiarów substancji budowlanych, np. miernik uniwersalny T3000 oraz oprogramowanie służące do importu i obróbki danych oraz profesjonalnego raportowania pomiarów. Od jesieni 2016 r. Trotec wprowadził do swojej oferty kategorię tools, czyli elektronarzędzia. Obecnie oferta obejmuje wkrętarki, wiertarki, wyrzynarki, urządzenia wielofunkcyjne, szlifierki w wersjach akumulatorowych lub zasilanych z sieci. Już w tym miesiącu paleta tych produktów powiększy się o kolejne modele. Narzędzia są naturalnym uzupełnieniem naszej gamy produktów, gdyż są one wykorzystywane na budowach przez naszych klientów. Teraz wszystkim dajemy możliwość zakupu produktów o najlepszej relacji parametrów do ceny.

Jak wygląda dystrybucja i w jaki sposób wspierani są partnerzy handlowi?

Firma Trotec prowadzi wielokanałową i globalną dystrybucję swoich produktów. Trotec jest obecny na świecie poprzez własny sklep internetowy w języku lokalnym wraz ze wsparciem native speakera oraz na największych portalach zakupowych, jak Amazon, eBay. W Polsce jesteśmy obecni w kanałach sprzedaży online: sklep trotec24.pl, Allegro. Prowadzimy sprzedaż bezpośrednią i telefoniczną z naszego oddziału, a także rozwijamy sprzedaż B2B w kanale tradycyjnym poprzez przedstawicieli techniczno-handlowych. Firma Trotec prowadzi politykę bezpośredniej sprzedaży swoich produktów, w szczególności dotyczy to klientów detalicznych, nie można naszych produktów kupić w sieciach marketów elektrobudowlanych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom produkty o najlepszej relacji ceny do parametrów i dostawę w ciągu 24 godzin. W dystrybucji produktów profesjonalnych współpracujemy jednak dość często z partnerami handlowymi, wspierając ich w doradztwie technicznym i proponując partnerskie warunki handlowe.

Jakich nowości możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Trotec jest firmą, która 10 proc. swojego obrotu inwestuje w rozwój nowych produktów. Jest to proces ciągły, który sprawia, że w każdym miesiącu pojawiają się w ofercie nowe produkty lub nowsze wersje produktów. Dotyczy to zarówno urządzeń prostych dla klientów detalicznych, jak też maszyn profesjonalnych. W ostatnim okresie Trotec przedstawił nową wersję kompaktowego osuszacza warstw izolacji Qube+, który znacząco upraszcza osuszanie obiektów po zalaniach i obniża jego koszty. Całość procesu suszenia jest tutaj zautomatyzowana i daje możliwość zdalnego nadzoru. Jest to rozwiązanie opatentowane i niedostępne w firmach konkurencyjnych. Zapowiedzi nowych produktów i akcje promocyjne są zawsze prezentowane na naszej stronie trotec.pl. Serdecznie zapraszam do jej odwiedzania.

Najlepsza jakość w rozsądnej cenie

Rozmawiał Gabriel Niewiński

2017-09-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket