Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Aparat USG dla szpitala

Aparat USG

Amica po raz kolejny angażuje się w pomoc dla Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Producent poinformował, że placówka otrzyma niebawem nowoczesny aparat USG o wartości 100 tys. zł.

Inicjatorem wsparcia dla szpitala jest prezes Amica SA Jacek Rutkowski: – Staramy się być blisko lokalnej społeczności i wspierać jej potrzeby. Szpital w Nowym Tomyślu potrzebował nowoczesnego aparatu USG, dlatego też na ten cel przekazaliśmy darowiznę. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy najbardziej zyskają kobiety w ciąży z naszego regionu.

Aparatura z pewnością poprawi jakość diagnozowania ciężarnych kobiet. Dyrektor szpitala, Janusz Nowak podziękował za ten cenny dar w imieniu przyszłych pacjentek oddziału ginekologiczno-położniczego i dodał, że ma nadzieje gościć pana prezesa na uroczystym przekazaniu sprzętu, które oddział zorganizuje niezwłocznie po otrzymaniu aparatu.

To już kolejny przejaw wsparcia dla potrzebujących. W maju tego roku Amica przekazała na rzecz nowotomyskiego szpitala lodówki, a tym razem na jego konto trafi ły pieniądze przeznaczone na ultrasonograf. Darowizna jest zapowiadaną kontynuacją wspierania placówki. To największa w historii szpitala kwota, jaką przekazał prywatny darczyńca.

2017-09-06
mstrzykalska

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket