Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FOODSAVER

Zgrzewarka do żywności FFS005X

Coraz częściej możemy zapakować żywność próżniowo w sklepach. Zwykle są to placówki bardziej prestiżowe, przyciągające wachlarzem nowoczesnych usług. Warto wiedzieć, że z tej znakomitej metody przechowywania żywności, znanej na Zachodzie od lat, możemy skorzystać także w zaciszu domowym.

Na rynku funkcjonuje już dość pokaźna liczba domowych zgrzewarek, aczkolwiek tylko nieliczne spełniają najwyższe kryteria. Przypomnijmy, że mamy do czynienia z żywnością, dlatego nie ma tu miejsca na żadne kompromisy. Szczególnie te cenowe czy jakościowe. Do testu wybrałam więc produkt marki FoodSaver, aby w praktyce przekonać się, jak pracuje i co potrafi tego typu produkt, w najlepszej jego odsłonie. Zacznijmy od tego, że chcąc zapakować próżniowo jakieś produkty, najczęściej myślimy przede wszystkim o tym, by się nie zepsuły i zachowały świeżość. Co jednak ze smakiem i wartościami odżywczymi? Te kwestie powinny być równie ważne. Istotne też, by produkty nie przesiąkały zapachem innych produktów, jeśli przechowujemy je w lodówce lub zamrażarce. Firma FoodSaver deklaruje, że jej zgrzewarka FFS005X sprawia, iż żywność jest chroniona przed bakteriami, jak również nie traci witamin i minerałów. Model FFS005X świetnie wygląda i już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki. Bez wątpienia jego zaletą jest mała masa. Osoba starsza czy o mniejszej sile z łatwością przeniesie go w inne miejsce. Urządzenie ma przejrzysty, dotykowy panel sterowania. Jego obsługa jest intuicyjna i odbywa się przy pomocy czytelnych przycisków.

Zgrzewarka do żywności

Wygodny i łatwy w użyciu jest także mechanizm otwierania. Warto podkreślić, że tą samą korbką możemy zablokować urządzenie w trakcie pracy.

Zgrzewarka do żywności 2

Intuicyjny i praktyczny jest także montaż pojemnika, do którego odprowadzane jest powietrze wysysane z folii. Wężyk łączący pojemnik i zgrzewarkę jest stosunkowo krótki, ale też nie ma potrzeby, by był dłuższy.

Zgrzewarka do żywności 3

W zestawie znajduje się pakiet folii oraz torebek do pakowania próżniowego. Mało się o tym mówi, ale dobrej jakości torebki to niemal połowa sukcesu. Wie o tym FoodSaver i dostarcza wyroby dobrej jakości. Sam wybór zaś cieszy, ponieważ w zależności od rodzaju produktu raz lepiej sprawdza się folia, raz worki. Folia jest rowkowa, a przez to wytrzymalsza. Worki można zaś umyć i zwykle użyć ich ponownie. To duży atut i wygoda.

Zgrzewarka do żywności 4

Aby zapakować żywność, wystarczy przygotować folię lub worek, włożyć do środka produkt, następnie krawędź wsunąć do tacki ociekowej, zamknąć wieko i włączyć przycisk. Zgrzewanie trwa dosłownie kilka sekund, po których otrzymujemy dobrze zapakowany produkt z wysokiej klasy zgrzewem (to niezwykle istotny aspekt). Mamy przy tym do dyspozycji dwa poziomy zasysania, w zależności od tego, czy pakujemy żywność suchą, czy mokrą.

Zgrzewarka do żywności 5

Tackę ociekową wykonano z tworzywa sztucznego. Jest bardzo szczelna i łatwa do umycia.

Zgrzewarka do żywności 6

Jeśli ktoś ma potrzebę próżniowego pakowania i chce przy tym zaoszczędzić czas i jednocześnie zrobić to na najwyższym poziomie, bez obaw może wybrać zgrzewarkę proponowaną przez FoodSaver.

Zgrzewarka do żywności 7
2017-09-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket