Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MPM

Czajnik z regulacją temperatury MCZ-51

Dotychczas spotkałam się z wieloma komentarzami, które negowały użyteczność czajników z funkcją wyboru temperatury gotowanej wody. Nie zgadzam się z nimi zupełnie.

Świetnie zalety takiego produktu ukazać można na przykładzie modelu marki MPM. Otóż możliwość wyboru temperatury to szalenie ważna kwestia przy parzeniu herbaty, jest jej bowiem wiele rodzajów. Stosuje się tutaj sztywną zasadę: herbatę zieloną chińską parzymy w temperaturze 75–85 °C, herbatę zieloną japońską w 70–75 °C, herbatę czarną w 95 °C, herbatę białą w 75–85 °C, a herbatę czerwoną, znaną jako Pu Erh, w temperaturze 95–98 °C.

Czajnik z regulacją temperatury

Temperatura wody jest także istotna przy parzeniu ziół leczniczych, a możliwość jej regulacji świetnie sprawdzi się przy podgrzewaniu wody do kleiku czy soku dla dziecka. Testowany przez nas model został wyposażony w bazę ze sterowaniem elektronicznym, które pozwala na zagotowanie wody do odpowiedniej temperatury. Regulacja dostępna jest w zakresie do 10 do 100 °C, z wyborem co 10 °C, co w połączeniu z funkcją podtrzymywania temperatury jest istotne choćby dla rodziców z dziećmi.

Czajnik z regulacją temperatury 2

Obsługa czajnika jest nieco inna niż w standardowych konstrukcjach z obrotową podstawą. Tutaj włącznik odpowiada także za regulację temperatury wody. Dlatego aby włączyć urządzenie, należy wybrać odpowiedni przycisk i gotowe.

Wspomniane na początku komentarze poddawały w wątpliwość m.in. efektywność energetyczną takich sprzętów, wskazując, że dodawane do urządzenia podstawy podczas aktywności podświetlają dodatkowe przyciski, a także główny wyświetlacz z wybraną temperaturą, tak jak to jest w prezentowanym modelu MCZ-51. W praktyce jednak takie udogodnienia jak wybór temperatury mają odciążyć użytkownika; mają sprawić, że parzenie kawy czy herbaty staje się łatwiejsze i szybsze. Eliminujemy wówczas konieczność odczekania kilku minut, która pojawiłaby się, jeśli parzylibyśmy wodę w standardowym czajniku. Co praktyczne, obok wskaźnika temperatury, na cyfrowym wyświetlaczu widoczna jest (poniżej) aktualna temperatura wody.

Czajnik z regulacją temperatury 3

Sam dziobek zaś został dobrze zaprojektowany i wodę nalewa się wygodnie oraz bezpiecznie – nadmiar pary nie jest tu problemem, woda też nie rozlewa się ani nie kapie na boki.

Czajnik z regulacją temperatury 4

Oprócz tego nie brakuje w sprzęcie podstawowych elementów, takich jak filtr antywapienny, automatycznie otwierana przyciskiem pokrywa, a także wskaźnik poziomu wody z podziałką.

Czajnik z regulacją temperatury 5

MPM zadbało także o stylistykę sprzętu. Stalowa obudowa w połączeniu ze wspomnianym podświetleniem dobrze wygląda na blacie.

Czajnik z regulacją temperatury 6
Czajnik z regulacją temperatury 7
2017-09-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket