Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BREVILLE

Opiekacz do kanapek DuraCeramic

Jeśli mamy przesyt tradycyjnych kanapek, brakuje nam czasu, a jednocześnie unikamy niezdrowej alternatywy w postaci dań typu fast food, warto wtedy urozmaicić jadłospis i przerzucić się na tosty i opiekane kanapki.

Dobre tosty czy inne ciepłe ich „wariacje” można przygotować w standardowym tosterze, w piekarniku, a nawet na… patelni. Nigdy jednak nie dorównają one wyglądem, smakiem i zapachem tym przyrządzonym w przeznaczonym do tego celu opiekaczu. A ponieważ na rynku niezwykle ciekawą i zarazem stosunkowo nową pozycją jest marka Breville, stąd mój wybór. Opiekacz jest w miarę lekki, aczkolwiek i ja, i zapewne wielu klientów miało na pewno do czynienia z lżejszymi modelami.

Opiekacz do kanapek

Ale tu ważna uwaga – jego masa jest akurat ważną zaletą. Bardzo dobry odlew, świetnie spasowana konstrukcja i użyte w produkcji komponenty (w tym specjalna powłoka DuraCeramic) sprawiają, że model jest stabilny, wyważony i dobry jakościowo. Kwestią gustu jest wzornictwo, ale nie to jest najważniejsze w opiekaczach. Ważniejsza jest jakość wykonania, a ta jest absolutnie na najwyższym poziomie – i do tego z użyciem stali nierdzewnej.

Ważnym atutem jest nienagrzewający się uchwyt, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia, niezależnie od temperatury. Chwytałam rączkę przy różnych stopniach temperatury i ani razu się nie poparzyłam, uchwyt pozostawał zimny. Niby detal, ale jakże ważny i bywa też z tym różnie.

Opiekacz do kanapek

A propos temperatury, to można ją regulować w zależności od tego, jaki stopień opieczenia chcemy uzyskać i jaki rodzaj chleba opiekamy.

Opiekacz do kanapek

Płyta została zrobiona z powłoki DuraCeramic i faktycznie, jest ona solidna, łatwo się ją czyści, a samo opiekanie jest wyjątkowo szybkie.

Opiekacz do kanapek

Nic nie przywiera i, jak zapewnia firma, powłoka ta jest wytrzymała na zarysowania, ale tego wolałam jednak z oczywistych przyczyn nie sprawdzać, choć widać w trakcie pracy i czyszczenia, że zachowuje się ona znakomicie. Znacznym plusem urządzenia jest fakt , że można blokować górną płytę grzewczą i opiekać kanapki o różnej wielkości, wysokości i szerokości. Daje to duże pole manewru, a i jest to sprawdzian dla naszej kulinarnej fantazji. Nie będziemy też mogli usprawiedliwiać się, że nie zdołamy przygotować np. panini, bo jak najbardziej możemy je zrobić, m.in. dzięki tejże wygodnej regulacji.

Opiekacz do kanapek

Warto dodać, że opiekacz ma duża powierzchnię roboczą i bez problemu przygotujemy w nim zarówno pojedynczą kanapkę jak i większą ich liczbę.

Opiekacz do kanapek

Reasumując, jeśli szukamy dobrej, solidnej marki i wykonania na wysokim poziomie, a dodatkowo chcemy wypróbować w kuchni czegoś nowego, np. ciabat czy bajgli (moc urządzenia to 1000 W), to Breville z pewnością nas zadowoli. Pozycja jak najbardziej godna polecenia.

Opiekacz do kanapek
2017-09-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket