Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KRUGER & MATZ

Głośnik bluetooth Discovery XL

Do naszej redakcji trafił głośnik Discovery XL marki Kruger&Matz. Model ten to większy „brat” modelu Discovery, jednak różniący się od niego nie tylko powiększonymi gabarytami, ale również wzornictwem i parametrami technicznymi, w tym m.in. szerszym pasmem przenoszenia, przekładającym się na lepszej jakości dźwięk.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę w modelu Discovery XL, jest wzmocniona, gumowana obudowa (oczywiście, poza maskownicami przetworników, które są metalowe).

Głośnik bluetooth

Głośnik charakteryzuje się stopniem ochrony IP67, a więc takim samym jak model Discovery. Oznacza to, że jest on odporny na wnikanie kurzu i pyłu, a także w pewnym stopniu wodoodporny (na zanurzenie w wodzie do 30 min na głębokość nieprzekraczającą 1 m). Ma to istotne znaczenie, zwłaszcza gdy korzystamy z głośnika podczas imprez plenerowych, wypadów nad jezioro lub na plażę czy spacerów, i to niekoniecznie podczas słonecznej pogody, ale również w deszczowe dni. Z boku urządzenia znajduje się solidne, stalowe mocowanie, z wykorzystaniem którego możemy przypiąć go np. do torby lub plecaka.

Głośnik bluetooth

Model Discovery XL charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, zwłaszcza jak na tak niewielką, mobilną konstrukcję. Wykorzystuje przetworniki elektroakustyczne o średnicy 47 mm i wzmacniacz o mocy 2 × 10 W, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 60 Hz do 20 kHz.

Głośnik bluetooth

Za dobrej jakości brzmienie niskich tonów odpowiadają technika MaxxBass z membraną pasywną. Co ważne, model Discovery XL gra czysto nawet przy dużych poziomach głośności.

Głośnik obsługuje standard Bluetooth w wersji 4.0. Dostępna jest też technika NFC, która ułatwia nawiązywanie połączenia bezprzewodowego ze smartfonami lub tabletami, kompatybilnymi z tym rozwiązaniem. Logo NFC, w okolice którego należy zbliżyć urządzenie mobilne, znajduje się na górnym panelu głośnika, tuż obok mikrofonu, przycisków sterujących i wskaźników diodowych związanych z sygnalizacją poziomu naładowania baterii i połączenia Bluetooth.

Głośnik bluetooth

Przyciski pozwalają m.in. na wygodną obsługę odtwarzania muzyki oraz odbieranie połączeń telefonicznych. Głośnik ma bowiem wbudowany mikrofon, który umożliwia wykorzystanie modelu Discovery XL jako zestawu głośnomówiącego we współpracy ze smartfonami.

Głośnik bluetooth

Oprócz wejścia liniowego audio urządzenie ma także złącze micro-SD, pozwalające na odtwarzanie muzyki z przenośnych pamięci flash. Obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB. Głośnik ładowany jest za pośrednictwem złącza mikro-USB i odpowiedniego przewodu znajdującego się zestawie. Model Discovery XL może również służyć jako przenośny power bank. Baterię smartfona lub tabletu naładujemy, wykorzystując złącze USB-A. Wszystkie dostępne złącza ukryte zostały pod solidną, gumową klapką, chroniącą je przed zapiaszczeniem czy zachlapaniem.

Głośnik bluetooth

Bateria o pojemności 4400 mAh wystarczy na kilkugodzinne odtwarzanie muzyki bez konieczności jej ponownego ładowania. Zintegrowany akumulator litowo-jonowy powinien wystarczyć na ok. 6 godz. odtwarzania muzyki. Wszystko zależy jednak od tego, z jakiego źródła i jak głośno odtwarzany jest dźwięk. Za 400 zł, bo tyle mniej więcej kosztuje model Discovery XL, trudno znaleźć na rynku inny głośnik, tak kompaktowy, tak dobrze brzmiący, obsługujący tak wiele różnych źródeł dźwięku, a do tego solidnie wykonany i odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Głośnik bluetooth
2017-09-07

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket