INDESIT

Zmywarka dla rodziny – na co zwrócić uwagę?

Zmywarka dla rodziny

Zmywarka – sprzęt, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Automatyczne mycie naczyń pozwala nam oszczędzać energię, wodę oraz czas, co nabiera szczególnej wartości w domu kilkuosobowej rodziny. Eksperci marki Indesit radzą, na co zwracać uwagę przy wyborze nowej zmywarki.

Zmywarka dla każdej rodziny

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej zmywarki warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb. Na początku warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania: ile mamy w domu miejsca na zmywarkę oraz jak często i dużo zmywamy? Singlom czy młodym, bezdzietnym parom poleca się raczej węższe zmywarki (45cm), które dużo łatwiej zmieścić w kuchni. Natomiast dużej rodzinie przyda się więcej miejsca w zmywarce. Dzieci jedzą często i brudzą przy tym spore ilości naczyń, a zmywanie staje się przez to czasochłonne i bardzo uciążliwe. Dlatego osobom, które założyły już rodziny i mają więcej miejsca w kuchni warto polecić model o szerokości 60 cm.  Takie modele są pojemniejsze i zużywają też mniej wody, pomagając tym samym oszczędzać energię. Ponadto, używając zmywarki możemy zyskać sporo bezcennego czasu, który zamiast na zmywanie ręczne będziemy mogli poświęcić wspólnym chwilom z rodziną (eksperci marki Indesit szacują, że używając zmywarki rocznie możemy zaoszczędzić ok. 20 dni).

Zmywarka dla

Czy używanie zmywarki się opłaca?

Mimo, że zakup zmywarki często wydaje nam się dużym kosztem, to w dłuższej perspektywie potrafi być bardzo opłacalną decyzją, zwłaszcza że dobra zmywarka pozbawi nas monotonnego obowiązku na długie lata. Według ekspertów marki Indesit zmywając w zmywarce zużywamy zdecydowanie mniej wody, niż gdy robimy to ręcznie (dzisiejsze zmywarki zużywają coraz mniej wody bo ok. 9 l w jednym cyklu – zmywając ręcznie zużywamy ok. 94 l). Warto wybrać model wyróżniający się wysoką klasą energetyczną i niskim zużyciem wody w jednym cyklu zmywania, a zatem postawić na zmywarkę, która zagwarantuje nam idealne rezultaty przy niskim poziomie zużycia energii. Różnice potrafią być znaczące, gdyż np. linia zmywarek eXtra od Indesit dzięki klasie energetycznej A+++ jest o 20% bardziej wydajna niż jej konkurencyjne odpowiedniki w klasie A+.

Wygoda i funkcjonalność

Dodatkowo załadunek i wyładunek zmywarki eXtra jest łatwy i bezpieczny. Dzięki koszom zaprojektowanym w sposób zapewniający maksymalną elastyczność możemy umyć w niej jednorazowo do 14 kompletów naczyń (standard to 12 kompletów), zużywając jedynie 9 litrów wody (jest to ok. 44% mniejsze zużycie w porównaniu do tradycyjnych zmywarek, zużywających 16 litrów). Ponadto, dzięki systemowi załadunku naczyń, urządzenie pozwala nam pomieścić nawet duże garnki czy patelnie – przy zastosowaniu systemu lift-up mamy możliwość regulacji (podniesienia i opuszczenia górnego kosza), aby uzyskać dodatkowe 3,5 cm przestrzeni.

Wygoda i funkcjonalność

W trosce o najmłodszych

Nowa zmywarka eXtra Hygiene posiada także specjalny cykl dedykowany małym dzieciom. Baby Care (dzięki zmywaniu w temperaturze 72°C) pozwala usunąć 99,999% bakterii, zapewniając tym samym higienę całej rodzinie, a w szczególności jej najmłodszym członkom. Umożliwia łatwe i skuteczne mycie oraz suszenie wszelkich przedmiotów, nie tylko tych związanych z żywnością, ale także zabawek oraz innych akcesoriów wymagających dokładnej sterylizacji. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, takie jak np. akcesorium „Baby Zoo” – wyjmowany element przeznaczony na dziecięce przedmioty. Dzięki niemu możemy z łatwością sterylizować butelki, smoczki, sztućce czy talerze, przy jednoczesnym oddzieleniu ich od pozostałych naczyń.Dodatkowo, przy wybraniu programu eXtra do naszej dyspozycji w zmywarce jest przestrzeń 53 cm (po wcześniejszym wyciągnięciu górnego kosza), co pozwoli na łatwe umycie większych naczyń. Wszystkie zostaną perfekcyjnie wyczyszczone nawet w ciągu godziny. W przypadku użycia do tego programu opcji 1/2 załadunku zmywa się duże naczynia delikatnie (np. wazony).

W trosce o

Więcej na temat sprzętów marki Indesit znaleźć można na stronie www.indesit.pl.

Źródło: informacja prasowa

2017-08-10