Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CONCEPT

Kubek miksujący Active Smoothie SM 3383

Kiedy do naszej redakcji trafiło jedno z najnowszych urządzeń czeskiego producenta, z ochotą otworzyłam zgrabną, małą paczuszkę. A w niej znalazłam wyjątkowo ładny i modny smoothie maker. No to do dzieła!

Urządzenie ma przede wszystkim bardzo, ale to bardzo praktyczny i przyjazny design. Kolor różowy jest żywy, dodatkowo zachęca do bycia zdrowym i „fit”, choć w ofercie mamy zarówno modele białe, czarne, niebieskie, czerwone czy pomarańczowe. Co ważne, sam kubek (główny element urządzenia) ma silikonowy, zdobiony motywami tekstowymi z wytłoczeniem uchwyt, który zabezpiecza przed wyślizgnięciem się napoju. To ważne, szczególnie kiedy np. biegamy lub jeździmy na rowerze. Jest także dobra wiadomość dla kierowców samochodu: kubek bez problemu mieści się w standardowych uchwytach i schowkach aut.

Kubek miksujący

Baza z silnikiem została zaprojektowana w sposób dość klasyczny: łączy dany kolor obudowy ze stalowym elementem kolorystycznym na froncie. Ciekawe połączenie, które może się spodobać zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Po otwarciu kartonu czeka na nas zestaw, złożony z kubka o pojemności 570 ml, nakładki z ostrzami, a także wieczka z ustnikiem.

Kubek miksujący

Po zamontowaniu wyjmowanego noża, który łatwo umyć pod bieżącą wodą, czas na blendowanie.

Kubek miksujący

Urządzenie pracuje z prędkością 23 000 obr./min (moc 500 W), a więc w zaledwie kilka sekund rozdrabnia produkty miękkie i średnio miękkie, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrzucić np. produkty sypkie czy płynne, takie jak jogurt, kefi r czy sok. Z zegarkiem w ręku postanowiliśmy zblendować truskawki i jagody. Po przekręceniu kubka i dosłownie 7 sekundach otrzymaliśmy przyjemny w konsystencji koktajl z dużą ilością błonnika i wartościowych składników odżywczych.

Kubek miksujący

Jeśli chcielibyśmy, aby w napoju znalazły się większe kawałki owoców, czas blendowania powinniśmy skrócić.

Kubek miksujący

Sprzęt jest solidnie wykonany, praktyczny i ma wiele dodatkowych udogodnień. Zastosowano w nim m.in. antypoślizgową podstawę zapewniającą stabilność na blacie podczas pracy, a także praktyczny haczyk przy ustniku, który pozwala zawiesić butelkę przy stole, na rowerze czy gdziekolwiek mamy ochotę.

Kubek miksujący

Sam ustnik ma szczelne zamknięcie, które jest szczególnie praktyczne kiedy nosimy butelkę np. w torebce. Szczególnie polecamy to technicznie dobre urządzenie, ponieważ oprócz napojów smoothie możemy w nich rozdrobnić orzechy czy migdały, zrobić mrożoną kawę, a także kolorowe, energetyczne drinki.

Adnotacja dla osób ceniących dobrą jakość tworzywa: producent zapewnia, że dołączony kubek wykonany jest z tritanu, a więc jest on wolny od bisfenolu A. W praktyce tworzywo nie wchodzi w reakcję z przygotowanym napojem i nie pachnie „tanim” tworzywem sztucznym.

Kubek miksujący
2017-07-31

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket