Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

HITACHI

KKR finalizuje wezwanie do sprzedaży akcji Hitachi Koki

KKR finalizuje wezwanie do

Światowy fundusz inwestycyjny KKR oraz czołowy producent elektronarzędzi i sprzętu medycznego Hitachi Koki Co., Ltd. ogłosiły realizację przez HK Holdings Co., Ltd., podmiot należący do funduszu inwestycyjnego KKR, wezwania do sprzedaży dotychczas wyemitowanych akcji zwykłych i praw do objęcia akcji Hitachi Koki.

Wezwaniem objęto około 89,79 proc. dotychczasowych akcji zwykłych i praw do objęcia akcji, które zostaną nabyte przez wprowadzającego. W odpowiedzi na wezwanie Hitachi, Ltd., największy wspólnik Hitachi Koki, zaoferował swój udział, stanowiący około 40,25 proc. akcji zwykłych Hitachi Koki, a Hitachi Urban Investment, Ltd. zaoferowało swój udział, stanowiący około 10,90 proc. akcji zwykłych Hitachi Koki. Po nabyciu akcji objętych wezwaniem, wzywający przeprowadzi szereg procedur w celu nabycia pozostałych akcji zwykłych, w związku z czym Hitachi Koki stanie się spółką zależną, której wzywający będzie jedynym akcjonariuszem.

– Cieszymy się, że KKR, inwestor światowej klasy, wesprze rozwój Hitachi Koki jako niezależnej spółki. KKR niejednokrotnie pokazała, że potrafi pomóc japońskim spółkom zwiększyć innowacyjność i poszerzyć zakres działalności, zachowując niezależność, i nie możemy się doczekać, by chwytać nowe możliwości w branży elektronarzędzi na świecie u boku światowego i japońskiego zespołu KKR – powiedział Osami Maehara, prezes Hitachi Koki Co., Ltd.

Wszyscy cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem sfi nalizować tę transakcję, i bardzo się cieszymy na współpracę z Hitachi Koki, by zgłębić możliwości rozwoju, bazując na ich sukcesie jako marki znanej i cieszącej się zaufaniem w branży elektronarzędzi na świecie. Dzięki połączeniu mocnych stron Hitachi Koki w zakresie rozwoju technologii oraz światowej sieci i wiedzy KKR w zakresie zarządzania jestem pewien, że jesteśmy w stanie przyspieszyć realizację strategii rozwoju Hitachi Koki i zwiększyć wartość dla klienta – podsumował Hiro Hirano, członek zarządu KKR i prezes KKR Japan.

2017-06-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket