HITACHI

20 lat Hitachi Power Tools Polska

Rozmowa z Tetsushim Morinagą – dyrektorem zarządzającym w Hitachi Power Tools Polska sp. z o.o. oraz Wojciechem Jagielskim – dyrektorem handlowym w Hitachi Power Tools Polska sp. z o.o.

Tetsushi Morinaga

Od 2011 r. związany jest z firmą Hitachi Koki. Od roku 2012 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego w Meksyku, będąc przy tym odpowiedzialny za rozwój i działania biznesowe firmy w krajach Ameryki Południowej. Wraz z początkiem października Tetsushi Morinaga objął stanowisko dyrektora zarządzającego Hitachi Power Tools Polska sp. z o.o.

Wojciech Jagielski

Od lipca 2010 r. piastuje stanowisko dyrektora handlowego Hitachi Power Tools Polska. Absolwent Wydziału Germanistyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach jak Metabo, Wolf Garten i Schomburg. Prywatnie fan sportu, zwłaszcza siatkówki, którą w czasach studenckich aktywnie trenował w AZS.

Redakcja: Od niedawna jest Pan dyrektorem zarządzającym HTP Polska sp. z o.o. Jak podoba się Panu w naszym kraju?

Tetsushi Morinaga: Dla mnie to pierwsza okazja pracy w Europie, jednakże zdążyłem już bardzo polubić Polskę, Polaków, a nawet pogodę mimo tak krótkiego pobytu w waszym kraju. Bardzo się cieszę, że mogę pracować w kraju o tak wielkim potencjale wzrostowym i z bardzo perspektywicznym planem rozwojowym, dającym olbrzymie szanse biznesowe. Polacy to naprawdę bardzo życzliwi obywatele świata, doskonale mówiący po angielsku, co bardzo ułatwia zarówno pracę, jak i życie w nowym dla mnie otoczeniu.

Przez 20 lat swojej historii w Polsce HTP wyrosło na jednego z liderów rynku narzędzi. Jak przebiegał rozwój marki w tym czasie?

Wojciech Jagielski: Historia początków naszej firmy jest typowa dla okresu przełomu i transformacji z gospodarki „postsowieckiej” do kapitalistycznej. Początkowo za dystrybucję narzędzi Hitachi odpowiadała spółka joint venture z kapitałem norweskim. Szybki rozwój i normalizacja polskiego rynku skłoniły zarząd Hitachi Koki do uruchomienia polskiego przedstawicielstwa. W październiku 1997 r. oficjalnie rozpoczęła działalność Hitachi Power Tools Polska Spółka z .o.o. Kilku naszych pracowników pamięta jeszcze moment zmiany właściciela. Ten pionierski początek, w skromnych warunkach biurowo-magazynowych, z kilkuosobową załogą z pewnością budzi nostalgię, jednakże jest namacalnym dowodem sukcesu Hitachi w Polsce. Dziś mamy nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 2000 m2, funkcjonalne i komfortowe biura oraz profesjonalnie wyposażony serwis naprawczy. Najcenniejsza dla nas jest jednak ciągle rosnąca grupa użytkowników naszych elektronarzędzi – czyli wierni klienci Hitachi. Stale ich przybywa i za to wypada profesjonalistom gorąco podziękować.

20 lat Hitachi Power Tools Polska
2017-03-24