Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Nagroda „Energy Star” za chłodnictwo z czynnikiem R-600a

Nagroda „Energy Star”

„Energy Star Emerging Technology Award” to nagroda przyznawana przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) z racji efektywności energetycznej wybranych produktów. Prestiżową nagrodę zdobyło aż 20 modeli lodówek producenta.

Program „Energy Star” pomaga budować świadomość konsumentów, a sama nagroda „Emerging Technology Award” to wyróżnienie przyznawane producentom, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do oszczędzania energii i ochrony klimatu przez rozwój technologii i innowacji. W plebiscycie Samsung zaprezentował 20 modeli, których premiery zaplanowano na ten rok – wszystkie zostały nagrodzone za innowacyjny system wykorzystujący czynnik chłodniczy R-600a, spełniający rygorystyczne normy EPA w zakresie ograniczenia zużycia energii i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Nowy czynnik chłodniczy wykorzystywany w produktach Samsunga bazuje na naturalnych komponentach, które są w pełni przyjazne dla środowiska. Nie niszczy on warstwy ozonowej i ma bardzo niski współczynnik Global Warming Potential (GWP). R-600a ogranicza też energię niezbędną do pracy sprężarki w lodówce, przez co nie tylko zmniejsza zużycie energii o 6,5 proc., ale także sprawia, że chłodziarka pracuje ciszej w porównaniu do modeli bez niego.

Firma Samsung stara się spełniać najwyższe standardy ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z tego, że EPA uhonorowała nas za nasze innowacyjne i przyjazne dla środowiska nowe lodówki – powiedział Byung-Sam Seo, president of Home Appliances w Samsung Electronics, dodając: – R-600a to prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o ograniczanie zużycia energii. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w tworzeniu jeszcze bardziej przyjaznych środowisku urządzeń AGD.

Opracowanie tego rozwiązania połączone jest z planowanymi zmianami kwalifikacji czynników chłodniczych, które EPA chce wdrożyć do 2021 r. Według nich współczynnik GWP musi wynosić poniżej 15 punktów, jednocześnie zwiększając efektywność energetyczną o co najmniej 5 proc.

2017-02-13
mstrzykalska

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket